Wakacje we Wrocławiu – wrażenia zwalizkami.pl

Wakacje we Wrocławiu – wrażenia zwalizkami.pl

Czechy i góry to nie jedyne miejsca w które redakcja zwalizkami.pl miała okazję się udać. Wybraliśmy się także do stolicy województwa dolnośląskiego, żeby sprawdzić jak spędza się wakacje we Wrocławiu. Mimo upału, mogliśmy trochę pozwiedzać miasto.

Park Szczytnicki

Co prawda wcześniej już wspominaliśmy, że warto zobaczyć Iglicę, Halę Stulecia oraz wrocławską Fontannę Multimedialną. Szczególnie polecamy pokaz nocny na Fontannie. Wspaniałe połączenie muzyki, światła i wody sprawia, że nie da wyjść się z podziwu podczas pokazu. Człowiek ma wrażenie jakby oglądał film na ekranie z wody. Ciężko opisać słowami co można tam zobaczyć, koniecznie trzeba to przeżyć. Jednak, jeśli nie da się zobaczyć wieczornego pokazu, warto chociaż pocieszyć się jednym z trwających w środku dnia o pełnej godzinie. Nieco mniej spektakularne, ale ma się przynajmniej mały ogląd na możliwości fontanny.

Muzeum Narodowe

W Muzeum Narodowym znajdują się dzieła sztuki średniowiecznej, sztuki śląskiej oraz współczesnych artystów. Nawet jeśli ktoś nie jest wielkim znawcą sztuki i jej wielkim fanem warto udać się tam również aby móc zobaczyć sam budynek. Przepięknie owinięta bluszczem budowla robi wrażenie. Dodatkowo w soboty wstęp do Muzeum na wystawy stałe jest gratis, więc niektórzy nie muszą narzekać, że wydali pieniądze na coś co się im nie podoba, wtedy można narzekać jedynie na stracony czas.

pedro_wroclaw / Pixabay

Rynek

Wrocławski rynek słynie ze swojej urody. Jednak to nie jedyny powód, który sprawia, że warto się na niego udać. Spędzając wakacje we Wrocławiu warto sprawdzić co jakiś czas, co tam się dzieje, ponieważ latem rynek wręcz tętni życiem. Porozstawiane są ogródki miejscowych restauracji a turystom i mieszkańcom pobyt na rynku umilają miejscowi grajkowie. Warto przysiąść na chwilę w jednym z takich ogródków, posłuchać ulicznych grajków i po prostu cieszyć się chwilą. Dla fanów serialu „Pierwsza miłość” jest tutaj także jeszcze jedna atrakcja. Na rynku znajduje się fontanna, którą można zobaczyć w czołówce tego serialu.

Sky Tower

Sky Tower to najwyższy budynek w Polsce w dwóch kategoriach – wysokość do najwyżej położonego piętra oraz wysokość do dachu. Ma on około 215 metrów wysokości. Oszklony budynek robi wrażenie w całej swej okazałości. Na 49. piętrze wieżowca znajduje się punkt widokowy dostępny dla zwiedzających. Zdecydowanie warto się tam udać, kiedy planujemy spędzać wakacje we Wrocławiu, oczywiście przy pięknej pogodzie. Jedynym minusem atrakcji jest brak możliwości wcześniejszej rezerwacji biletów. Można je jedynie zakupić w kasie biletowej w wieżowcu. Jeżeli chcemy uniknąć długiego czekania na dostępną godzinę o której możemy wjechać, najlepiej udać się do kasy z rana, przed zwiedzaniem innych atrakcji, żeby móc wybrać samemu godzinę wjazdu. Gdy tego nie zrobimy i udamy się w ciągu dnia z zamiarem wjazdu jak najszybciej się da czeka nas jedynie przykra niespodzianka – godzina lub dłużej czekania i konieczność organizowania sobie wolnego czasu.

przemokrzak / Pixabay

Nasze wakacje we Wrocławiu szybko dobiegły końca i nie zdołaliśmy zobaczyć wszystkiego. To jednak nic straconego, na pewno nie raz wrócimy do tego miasta.

Źródło zdjęcia głównego: przemokrzak / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *