Co zwiedzić na Ukrainie?

Co zwiedzić na Ukrainie?

Ostatnio sprawdzaliśmy, jakie dania królują w kuchni ukraińskiej i czego warto zasmakować podczas wizyty w tym państwie. Jednak nie samą kuchnią człowiek żyje, dlatego teraz czas, aby dowiedzieć się, co zwiedzić na Ukrainie.

Miejsca, które warto zwiedzić na Ukrainie

Chyba każdy planując urlop w konkretnym miejscu, sprawdza, gdzie udać się po przyjeździe. Z pomocą przychodzimy mu i przedstawiamy odpowiedź na pytanie: „Co zwiedzić na Ukrainie?”.

Kijów

Stolica Ukrainy i jednocześnie jej największe miasto. Leży nad rzeką Dniepr. Do najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu zalicza się złote kopuły cerkwi oraz soborów. Znajdują się tutaj także zabytki wpisane na listę zabytków UNESCO, którymi są Ławra Pieczerska czy Sobór Mądrości Bożej. Pragnąc zwiedzić jakieś muzeum warto zdecydować się na muzeum czarnobylskie, a także muzeum miniatur. Miłośnikom natury zapewne spodoba się w Parku Wiecznej Chwały z przepięknym widokiem na Dniepr.

Lwów

Miasto, którego zbytnio chyba nie trzeba nikomu opisywać. Zastanawiając się, nad tym, gdzie wybrać się i co zwiedzić na Ukrainie, jedną z pierwszych myśli jest właśnie Lwów. Miłośnikom sztuki i kultury zdecydowanie przypadnie do gustu Opera Lwowska. Ogromne wrażenie robi już sam budynek. Warto także zdecydować się na obejrzenie jakiegoś spektaklu. Ważnym miejscem dla Polaków jest Cmentarz Łyczakowski z Cmentarzem Orląt Lwowskich. Będąc we Lwowie, warto także zwiedzić najsłynniejszy pałac w tym mieście, czyli Pałac Potockich. Posiadłość została zaprojektowana przez Juliana Cybulskiego oraz Ludwika Baldwina-Ramulta i ukończona pod koniec XIX wieku. Niestety podczas rocznicy obrony i wyzwolenia Lwowa w 1919 roku pałac został uszkodzony w czasie pokazów lotniczych.

SofiLayla / Pixabay

Kamieniec Podolski

Miasto położone nad rzeką Smotrycz w południowo-zachodniej części Ukrainy. Jest on miejscem, które Polacy decydują się zwiedzić na Ukrainie zaraz po Lwowie. Kamieniec Podolski założono w XI wieku. Od wieków był on jednym z ważniejszych ośrodków handlowych na Ukrainie. Kazimierz Wielki przyłączył miasto do Polski, co skutkowało wybudowaniem tam twierdzy, która jest obecnie największą atrakcją turystyczną tego miasta. Składa się ona z Starego i Nowego Zamku. Na starówce otoczonej murami znajduje się ratusz a także wiele kościołów.

Kilka rzeczy, które warto wiedzieć przed wyjazdem na Ukrainę

Lista miejsc, które warto zwiedzić na Ukrainie, to nie jedyna rzecz jaką warto sprawdzić przed podróżą do tego państwa. Turystów nurtuje jeszcze kilka innych pytań, które przedstawiamy poniżej.

Kiedy najlepiej jest pojechać na Ukrainę?

Najlepszy czas na wyjazd do naszych wschodnich sąsiadów to okres od maja do września.

Więcej ciekawostek o Ukrainie: http://okiemturysty.pl/ukraina/

Jak dojechać do Ukrainy?

Na Ukrainę można dojechać pociągiem a w sezonie letnim także autokarami wycieczkowymi. Można także wylecieć samolotem z Warszawy. Ukraińskie lotniska obsługują m.in.: Wizz Air, CSA, LOT, Lviv Airlines, Aerosvit, Ukrainne International Airlines czy Air Baltic.

ThePixelman / Pixabay

Czy wyjeżdżając na Ukrainę trzeba mieć wizę?

Obywatel Polsk nie musi mieć wizy aby wjechać na teren Ukrainy. Na granicy otrzymuje się dokument migracyjny, na podstawie którego można przebywać na terytorium państwa do 90 dni. Ważne jest, aby nie zachować go aż do wyjazdu, ponieważ w przypadku jego braku służby graniczne mogą nałożyć na nas karę.

Jest wiele miejsc, które warto zwiedzić na Ukrainie. Zaproponowane przez nas to jedynie kropla w morzu atrakcji turystycznych naszego wschodniego sąsiada. Koniecznie podzielcie się z nami, jeśli znacie równie ciekawe miejsca nie przedstawione przez nas.

Źródło zdjęcia głównego: Mikali / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *