Atrakcje w Holandii

Atrakcje w Holandii

Wakacje coraz bliżej, więc warto zastanowić się nad wybraniem miejsca, w którym je spędzimy. Jedni wolą zostać w kraju, inni preferują wyjazdy za granicę. Jeśli jeszcze nie wiesz co zrobić ze swoim urlopem, podpowiadamy, jakie atrakcje w Holandii mogą przypaść Ci do gustu.

Największą wizytówką Holandii jest Amsterdam. Jednak nie brakuje innych miast, które warto odwiedzić w państwie słynącym z wiatraków i tulipanów. Przedstawiamy kilka miejsc, które warto zwiedzić w Holandii.

Rotterdam

Planując wakacje w Holandii jednym z miejsc, które warto odwiedzić, jest Rotterdam. Ze względu na ogromne zniszczenia spowodowane licznymi niemieckimi bombardowaniami, w mieście nie znajduje się zbyt wiele zabytków. W centrum przetrwał jedynie monumentalny ratusz miasta. Z tego samego względu Rotterdam ma najnowocześniejszą architekturę w kraju. Warto wybrać się do tego miasta, chociażby dlatego, by poczuć się prawie tak jak na Manhattanie. Wizytę najlepiej jest planować w okolicach pierwszego weekendu września, podczas którego odbywają się otwarte dni rotterdamskiego portu (Open Dagen). Na turystów i mieszkańców czeka wiele marynistycznych atrakcji takich jak przejażdżki po jednym z największych portów świata. Warto również wybrać się do ZOO „Blijdorp”.

Rotterdam, Atrakcje w Holandii, Widok na miasto z mostem w tle
Skitterphoto / Pixabay

Targ serowy w Alkmaar

Wymieniając atrakcje w Holandii nie sposób jest nie wspomnieć o targu serowym w urokliwym miasteczku Alkmaar. Odbywa się on od kwietnia do początku września w każdy piątek w godzinach 10.00 – 12.30 na głównym placu miasta.W jego centrum poukładane są sery, których wytwarzaniem zajmują się cechy serowe. Dodatkowo handlarze ubrani są w tradycyjne białe stroje, które różnią się kolorami wstążek przy kapeluszu, w zależności od tego, do jakiego cechu dany handlarz należy. Podczas targu przenosiciele sera zabierają je z placu do ważenia, następnie wracają z nimi na swoje miejsce, z których sery trafiają później do ciężarówek, które zajmują się dystrybucją. Na uliczkach wokół ratusza znajduje się mnóstwo małych straganów, gdzie serów można spróbować oraz je kupić. Samo miasto jest w sobie niezwykle urokliwe, dlatego warto poświęcić trochę czasu, by przespacerować się jego uliczkami.

Bloemenmarkt

To chyba najsłynniejszy targ kwiatów na świecie. Wymieniając atrakcje w Holandii nie da się więc o nim nie wspomnieć. Kilkusetletnia tradycja sięgająca XVII wieku sprawiła, że jest to punkt obowiązkowy każdej wizyty w Amsterdamie. To zdecydowanie idealne miejsce dla osób szukających pamiątki z wizyty dla znajomych czy rodziny. Cebulki najpiękniejszych holenderskim odmian tulipanów na pewno stanowić będą wspaniały prezent. Na targu można również nabyć wszelkiego rodzaju akcesoria i narzędzia ogrodnicze. Sprzedawcy chętnie udzielą również informacji na temat hodowli poszczególnych gatunków. Jest to więc miejsce idealne dla każdego miłośnika ogrodnictwa.

Atrakcje w Holandii, targ kwiatów w Amsterdamie, różnokolorowe tulipany
Olga1205 / Pixabay

Nie sposób jest nam polecić wszystkie atrakcje w Holandii, bo jest ich zdecydowanie za dużo. Jakie są wasze ulubione miejsca w państwie wiatraków i tulipanów?

Źródło zdjęcia głównego: millionairemob / Pixabay1 thought on “Atrakcje w Holandii”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *