Co warto zwiedzić w Sopocie?

Co warto zwiedzić w Sopocie?

Będąc w Gdańsku, nie sposób nie wpaść do Sopotu. Wbrew pozorom Sopot to nie tylko deptak i molo. Prezentujemy listę miejsc, które warto zwiedzić w Sopocie.

Atrakcje turystyczne Sopotu

Planujesz weekend w Trójmieście? Zastanawiasz się, jak zaplanować swój wolny czas? Oto lista miejsc, które naszym zdaniem warto zwiedzić w Sopocie.

Molo

Najbardziej znaną atrakcją Sopotu jest Molo. Jest to najdłuższe drewniane molo w Europie, które ma 511,5 metra długości, z czego 450 metrów sięga w głąb morza oraz 10 metrów szerokości. Molo podzielone jest na dwie części – drewnianą i tzw. „kuracyjną”. Część drewniana sięga w głąb morza i jest płatna, natomiast kuracyjna jest bezpłatna, znajduje się tam także latarnia morska i fontanna.

kaboompics / Pixabay

Opera Leśna

Leśny kompleks, w którym od ponad 100 lat odbywają się ważne wydarzenia artystyczne. Znany jest ze swojej doskonałej akustyki. Opera powstała w 1909 roku. Od lat odbywa się tu festiwal piosenki, obecnie znany pod nazwą Sopot Festival, który przyciąga widzów nie tylko do Sopotu, ale także przed telewizory. W latach 2010 – 2012 Opera Leśna przeszła remont, jednak zachowano unikalny klimat, który od lat przyciąga turystów.

Krzywy Domek

W uliczkach Sopotu można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Krzywy Domek. Nietypowa budowla, jak sama nazwa wskazuje, w niczym nie przypomina tradycyjnego domu, raczej jego odbicie w krzywym zwierciadle. W środku mieści się centrum handlowe, biura i kawiarnie. Budynek ten, jedyny w swoim rodzaju, jest najczęściej fotografowaną budowlą w Sopocie. Krzywy Domek robi ogromne wrażenie na turystach, którzy oglądają go po raz pierwszy.

qimono / Pixabay

Hipodrom

Tor wyścigowy, który mieści się na pograniczu Gdańska i Sopotu. Jego powierzchnia liczy blisko 40 hektarów. Ma on ponad stuletnią tradycję. Obecnie nabiera coraz większego znaczenia na mapie atrakcji Sopotu. Jest miejscem organizacji wyścigów, zawodów, konnej rekreacji oraz hipoterapii. Na jego terenie znajduje się również hotel dla koni oraz wypożyczalnia powozów. Każdy ze zwiedzających znajdzie tam coś dla siebie.

Monciak

Główna ulica Sopotu to Monte Cassino. Prowadzi ona od głównej arterii – Niepodległości do sopockiego mola. Wzdłuż całej ulicy usytuowane są bary i kawiarnie oraz secesyjne kamieniczki. W okresie letnim prezentują się tu muzycy, wędrowne teatry czy portreciści. Znajduje się tu także wcześniej wspomniany Krzywy Domek. Znajdziecie tu także pełno kramików z pamiątkami. To zdecydowanie jedno z popularniejszych miejsc w Sopocie!

Aquapark

Gdy pogoda nie dopisuje, miłośnicy pływania mogą udać się do Aquparaku. Znajdują się tutaj baseny, sauny i wiele innych atrakcji. Są też długie zjeżdżalnie oraz specjalnie przygotowana rzeka. Można tutaj świetnie spędzić czas z dziećmi, kiedy na dworze pada deszcz. Sopocki Aquapark to idealne miejsce dla relaksu i rozrywki.

12019 / Pixabay

Już, nie musisz się zastanawiać, co warto zwiedzić w Sopocie! Skorzystaj z naszych sugestii, a na pewno nie będziesz się nudził! Znasz jakieś ciekawe miejsca do zwiedzenia w Sopocie? Koniecznie podziel się nimi!

Źródło zdjęcia głównego: jaxel / Pixabay2 thoughts on “Co warto zwiedzić w Sopocie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *