Microsoft Word oraz Dokumenty Google w planowaniu podróży

Microsoft Word oraz Dokumenty Google w planowaniu podróży

Dużo osób do dnia dzisiejszego korzysta z tradycyjnych metod planowania swoich podróży. Niestety niekoniecznie jest to najlepsze rozwiązanie dla nich, ponieważ znacznie lepiej planowanie podróży przebiegałoby wtedy, kiedy wykorzystano by w tym celu najnowsze metody dostępne zupełnie za darmo. Mowa tutaj o Microsoft Word i dokumentach Google, które pozwalają poprzez aplikację na telefonie przeglądarkę w komputerze dokonywać zmian sporządzonych przez siebie dokumencie.

Fenomenem narzędzi zdalnego planowania podróży jest przede wszystkim dostępność z każdego miejsca o każdej porze pod warunkiem posiadania dostępu do Internetu. Wielką zaletą jest możliwość udostępniania inną osobą, z którą planujemy wyprawę. Dzięki czemu możemy wspólnie cały czas mieć wgląd do nanoszonych zmian. W ten sposób zaoszczędza się również czas, bo nie trzeba przepisywać tego na kartkę, nie trzeba pamiętać o tym, żeby na pewno to zabrać i mieć przy sobie, bo założenie takiego pliku razem z instalacją aplikacji, czy zakładaniem konta jest błyskawiczna i w zamian mamy spokój ducha. Nie ma potrzeby ciągłego pamiętanie o tym, aby zabrać kartkę, bo cały czas wszystkie napisane przez nas treści są dostępne w aplikacji i możemy je zobaczyć kiedy tylko chcemy i gdzie chcemy.

Tutaj należy zadać pytanie – które rozwiązanie jest lepsze czy Microsoft Word, czy dokumenty Google. Oczywiście jedno i drugie ma swoich zwolenników jak i przeciwników.

veerasantinithi / Pixabay

Łatwość obsługi

Ze względu na łatwość obsługi na pewno należy polecić Microsoft Word z tego względu, że każdy to narzędzie ma opanowane. Na szkolnej informatyce to jedna z pierwszych lekcji. Dlatego, aby nie tracić czasu na naukę obsługi dokumentów Google, warto wybrać Microsoft Word. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które nie do końca jeszcze rozumieją funkcjonowanie chmury, na której bazują dokumenty Google.

Nowoczesny głos

Jeśli ktoś jest na tyle nowoczesny, że lubi używać głosowych asystentów czy pisania za pomocą głosu zdecydowanie powinien wybrać dokumenty Google. Zarówno w aplikacji na telefon jak i w przeglądarce internetowej jest funkcja dyktowania tekstu, które momentalnie pojawia się na wirtualnym papierze. Jestem wygodna funkcja szczególnie dla tych osób, które uwielbiają konwersacje z elektronicznymi asystentami takimi jak OK Google, Siri czy Cortana. Word jeszcze nie ma tej funkcji, ale dla zatwardziałych miłośników Microsoft Word Jest na to sposób.

Instalujemy aplikacje Microsoft Word w telefonie i używamy po prostu wbudowanej funkcji w klawiaturę każdego naszego telefonu, który ma pisanie głosowe za implikowane do klawiatury systemowej. Z drugiej strony Jednak jeśli ktoś spodziewa się bardzo obszernych tekstów na temat swojej podróży lub atrakcji turystycznych i nie ma siły, by to wszystko przeczytać, powinien pomyśleć o wyborze Microsoft Word, ponieważ ten ma immersyjny czytnik. Możemy założyć swoje słuchawki położyć się spokojnie na łóżku i włączyć czytnik w Microsoft Word i słuchać całego tekstu, który napisaliśmy, nie męcząc się czytaniem obszernych elaboratów na temat naszej podróży.

StartupStockPhotos / Pixabay

Microsoft Excel oraz Dokumenty Google w planowaniu podróży

W przypadku zdalnych możliwości planowania podróży. Najważniejszym czynnikiem jest możliwość edycji offline. Podróże niejednokrotnie zdarza się, że nie będzie dostępu do Internetu, a jednak pojawia się potrzeba do pisania z edytowania danej treści. Tutaj zwycięsko wychodzi Microsoft Word, które najlepiej radzi sobie w warunkach offline zwłaszcza na komputerze, ale również na telefonie pod postacią aplikacji mobilnej. Jak wcześniej wspominany dokumenty Google są oparte głównie na chmurze i często mogą być kłopoty z synchronizacją dalej treści, która powstała na dokumencie w trybie edycji offline zwłaszcza w przypadku komputerowego działania. Przeglądarka Google Chrome umożliwia edycja dokumentów Google w trybie offline jedna, której pojawia się obawa przed prawidłowością synchronizacji sporządzonej treści.

Microsoft Word zapewnia nam tym spokój, że jeśli coś napiszemy, to na pewno zostanie zsynchronizowane za pośrednictwem OneDrive wtedy, kiedy uzyskamy dostęp do Internetu. Większość użytkowników komputera używa systemu Windows, które o wiele lepiej pracuje z systemowym Microsoft Word aniżeli z rozwiązaniem Google. Google Chrome to przeglądarka, która potrzebuje Internetu. Ponadto Google Chrome jest przeglądarką internetową, która w największy sposób ze wszystkich innych przeglądarek obciąża komputer z Windows, sprawiając, że bateria szybciej się rozładowuje. W tym celu również zalecane jest korzystanie z przeglądarki Microsoft Edge dzięki, której komputer wytrzymuje dłużej na baterii. Nowa przeglądarka od Microsoftu kusi również ciekawym rozwiązaniem rysowania po stronach internetowych co na pewno ułatwi edycję treści w Microsoft Word i oszczędzanie opisywanie wszystkiego, gdyż można robić zrzuty ekranu z podkreślonymi, interesującymi nas treściami.

Co wybrać

Na to pytanie odpowie sobie każdy podróżnik sam. Najlepiej spróbować jednej i drugiej prezentowane przez nas możliwości i wybrać po prostu tą, która bardziej przypadnie do gustu.

Źródło zdjęcia głównego: StartupStockPhotos / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *