Microsoft PowerPoint i Prezentacja Google w planowaniu podróży

Microsoft PowerPoint i Prezentacja Google w planowaniu podróży

Pisaliśmy już o wykorzystaniu dwóch biurowych programów/aplikacji w planowaniu podróży, czyli o Microsoft Word i Excel oraz Dokumenty i Arkusze Google. Dziś przyszła kolej na Microsoft PowerPoint oraz Prezentacje Google, dwie ciekawe propozycje do efektywnego (efektownego zarazem także) zapoznania się i przygotowania atrakcji czekających na nas w podróży. Wiele osób może złapać się za głowę, myśląc: „PowerPoint w podróży? Po co? Ostatnio używałem go w szkole”. U wielu osób należy spodziewać się takiej rekcji, dlatego tym bardziej należy odkurzyć swoje szkolne umiejętności – zwłaszcza te informatyczne, które w podróży, jak i w całym życiu przydają się w każdej sytuacji.

Dlaczego planować podróż z Microsoft PowerPoint

Microsoft PowerPoint to będące składową słynnego pakietu Office. Zdecydowana większość użytkowników nie wyobraża sobie posiadania komputera na dzień dzisiejszy bez odpowiedniego oprogramowania do:

  • edycji teksów (Microsoft Word),

  • robienia zestawień i obliczeń (Microsoft Excel),

  • tworzenia prezentacji pomagających w nauce oraz wystąpieniach publicznych (Microsoft PowerPoint),

  • aplikacji przydatnej do sporządzania cyfrowych notatek, które będziemy mogli mieć przy sobie dzięki zastosowaniom chmury obliczeniowej (Microsoft OneNote),

  • poczty email (Microsoft Outlook),

  • dysku internetowego za sprawą, którego będzie można zabrać wszystkich potrzebne nam pliki podczas podróży tam, gdzie tylko chcemy (Microsoft OneDrive).

Pixaline / Pixabay

Program, który jak wspomniano przed chwilą, służy przede wszystkim do uatrakcyjniania wystąpień publicznych oraz do opracowywania materiałów do nauki – zwłaszcza obszernych elaboratów. Okazuje się, że poczciwy Microsoft PowerPoint może mieć również zastosowanie w przypadku podróżowania. Jak powinniśmy wykorzystać owy program do wypraw? Przede wszystkim jest propozycją do opracowania atrakcji. Ktoś może powiedzieć, że po co się męczyć i przepisywać, opracowywać, wklejać zdjęcia i robić resztę żmudnych czynności, które mogą skutkować zaśnięciem przy komputerze. Oczywiście można powysyłać sobie linki w różnych aplikacjach i później mieć problemy, aby jedno połączyć z drugim. PowerPoint pozwala wszystko uporządkować. Kiedy sami robimy prezentację, również nabywamy lepszego obeznania w treściach, które będą nas interesować podczas podróży.

Co lepiej wybrać Microsoft PowerPoint vs Prezentacje Google.

Porównanie Microsoft PowerPoint i Prezentacji Google:

MS vs Google
MS vs Google

Powyższa tabelka pokazuje to, jak bardzo podobne są do siebie obie usługi, ale tym samym różne. Cała polityka użytkowania zależy od braku desktopowej wersji Prezentacji Google. Zazwyczaj obsługa pakietów biurowych odbywa się właśnie na komputerze, bo po prostu tak jest najwygodniej – oraz najmniej nerwów, które często pojawiają się w przypadku obsługi aplikacji na smartfonach. Dlatego definitywnie Prezentacje Google przegrywają z Microsoft PowerPoint. Produkt konkurencji nie ma nawet pewnej właściwości, której nie miałby program komputerowy. Każdy z nich posiada synchronizację, dzięki czemu do plików można zaglądać praktycznie kiedy chcemy. Dużą zaletą omawianej desktopowej wersji jest brak potrzeby połączenia z Internetem, który niestety jest paliwem pracy w Prezentacjach Google, a dobrze wiadomo, jak to jest z Internetem w podróży.

Wybór ścieżki należy do ciebie

Decyzja oczywiście należy do czytelników, bo to od Waszych preferencji zawsze powinien być warunkowany wybór. Na wybór ma wpływ wiele czynników, które nie sposób wymienić. W jednej i drugiej można świetnie zaplanować swoją podróż, porządkując atrakcję i tym samym stając się bardziej w nich oczytanym.

Źródło zdjęcia głównego: StartupStockPhotos / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *