Najlepsze aplikacje turystyczne

Najlepsze aplikacje turystyczne

Coraz częściej odkładamy na bok tradycyjne przewodniki oraz mapy po to, aby w to miejsce wykorzystać najnowsze osiągnięcia technologii, które usprawniają nasze życie w każdym aspekcie. Z roku na rok rośnie liczba pobrań wszelkich aplikacji turystycznych, które wiele ułatwiają i obciążają jedynie nasz telefon lub inne urządzenie elektroniczne, za to zwalnia nam się miejsce w walizce, którego tak zawsze każdemu jest brak!

Google Trips

Aplikacja, która pozwala zaplanować wycieczkę oraz zorganizować swoja trasę względem tych najsłynniejszych i mniej popularnych atrakcji turystycznych danego miejsca. Oczywiście znajdziemy tutaj multum muzeów, sławnych miejsc, zabytków oraz punktów przyrodniczych i gastronomicznych. Ciekawą funkcją jest również możliwość podania daty przyjazdu dzięki, czemu otrzymujemy informację o wydarzeniach odbywających się w podanym terminie. Jest to bardzo dobra funkcja, która zaoszczędza czasu wertowania stron internetowych w poszukiwaniu treści, które można zorganizować za pomocą Google Trips nawet, podczas jazdy pociągiem obsługując aplikację jednym kciukiem.

Koleo

Bardzo przydatna aplikacja, która pozwala uporać się z PKP. Znajdziemy w niej rozkłądy jazdy, wyszukiwarkę połączeń oraz możliwość zakupu biletów na pociągi poszczególnych polskich przewoźników:
• Arriva
• Koleje Dolnośląskie
• Koleje Małopolskie
• Łódzkie Śląskie
• Koleje Mazowieckie
Koleo to przykład kolejnej aplikacji dzięki, której można zaplanować transport całej wycieczki za pomocą smartfona i kciuka. Bilety można opłacać w wygodny sposób za pośrednictwem karty, Bliku lub konta przedpłaconego.

SkyCash

Podobna aplikacja do Koleo, jednak na przestrzeni czasu nieco przegoniła swojego konkurenta. Oferuje znacznie wiele możliwości zakupu poprzez aplikację np. opłacenie miejsc parkingowych, wykupienie miejsca i rezerwacja seansu w kinie, opłacenie polisy ubezpieczeniowej, zakup biletów PKP oraz komunikacji miejskiej wskazanego miasta. Dlatego zdecydowanie lepiej jest zainstalować SkyCash, ponieważ w przypadku aplikacji Koleo zajmowanie przez niej miejsca w pamięci telefonu jest niewspółmierne z oferowanymi przez nią możliwości.

Firmbee / Pixabay

BlaBlaCar

Czasami kolej nie dociera w wiele miejsc tam, gdzie rozbudowa polskiej infrastruktury jeszcze nie dotarła. Dlatego wtedy warto wybrać aplikację BlaBlaCar. Zalecana jest zwłaszcza dla osób, które oczywiście nie poruszają się własnym samochodem i zamiast stać przy ulicy i machać ręką z nadzieją na podwózkę lepiej dogadać się z kierowcą – i on będzie mieć lepiej, bo przejazd jest dla niego tańszy i my, ponieważ docieramy tam, gdzie chcemy bez marnowania czasu.

Trivago

Jest cenione również za oszczędność czasu. Zamiast biegać po wszystkich stronach, jakie Internet skrywa w sobie lepiej skorzystać z aplikacji Trivago, na której wszystko jest elegancko uporządkowane. Możliwość skorzystania z filtra i wybrania tych ofert, które najbardziej nas interesują to również duże uproszczenie podobnie jak dostępność aplikacji mobilnej dzięki, które można zaplanować nocleg. Dla osób preferujących korzystanie z podobnych udogodnień na komputerze istnieje oczywiście strona internetowa – Trivago.

Źródło zdjęcia głównego: LoboStudioHamburg / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *