Co zwiedzić na Słowacji

Co zwiedzić na Słowacji

Słowacja jest równie malowniczym i pełnym atrakcji państwem, co Czechy. Dla polskich turystów to okazja na zagraniczne zwiedzanie bez potrzeby przebywania morderczych tras. Słowacja jest ciekawym pomysłem na zwykły weekend. Jeśli planujemy poświęcić na to więcej czasu, a w praniu wyjdzie, że zostaje nam jeszcze kilka dni, których nie mamy już na co przeznaczyć, zawsze można zapakować manatki i przejechać się do czeskich sąsiadów.

Słowacki Raj

Kto lubi parki linowe i górskie szlaki, powinien koniecznie odwiedzić Słowacki Raj. Co w nim takiego ciekawego? Masa rozrywki zwłaszcza dla najmłodszych, ale również dla starszych miłośników ekstremalnych wrażeń. Jednak dla dzieci to zdecydowanie za mocna rozrywka i wydawać się im może to ciekawe na pewno na obrazku, ale w rzeczywistości zmienią zdanie, bo do takich wyzwań trzeba nie lada odwagi.

jhraskon / Pixabay

Tatralandia

Aquaparki pomimo swojej wielkiej popularności oraz szybkiego rozwoju nadal cieszą się zainteresowaniem. Co prawda w Polsce również mamy ich już całkiem sporo, ale jednak to właśnie Tatralandia cieszy się nadal największą popularnością, bo póki co, wciąż jest największym obiektem w naszej części Europy.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy’ego Warhola

Żeby znaleźć się w tego typu miejscach, zazwyczaj trzeba pojechać za ocena, bo to głównie w USA jest najwięcej obiektów pokroju Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy’ego Warhola. Jak się okazuje, nie ma potrzeby lecieć do Stanów, aby znaleźć się w tak niesamowitym miejscu. Wystarczy podjechać do Medzilaborców. Jest to bardzo blisko polskiej granicy. Muzeum zostało założone przez brata Warhola. Co najciekawsze sam Andy tutaj nie był. W dodatku miasto nie jest zbyt piękne. Dlaczego Medzilaborce? Z okolicznej wioski do USA wyemigrowali rodzice artysty. Ot cała przyczyna lokalizacji – notabene tak dogodnej dla Polaków.

Źródło zdjęcia głównego: katkaZV / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *