Męski dress code w podróży służbowej – w czym nosić dokumenty?

Męski dress code w podróży służbowej – w czym nosić dokumenty?

Mężczyźni wbrew panującym stereotypom, skupiają się na dodatkach do swojego stroju. Starają się odpowiednio dobrać pasek do spodni, który będzie kolorystycznie pasował do butów i ogólnego wyglądu. Wyszukują krawat, który idealnie skomponuje się z koszulą. Całość uzupełniają modnym zegarkiem albo ciekawym nakryciem głowy i są gotowi do wyjścia do biura.

Moment! Muszą jeszcze mieć odpowiednią torbę męską, aby zabrać niezbędne dokumenty oraz drugie śniadanie. Oczywiście taka torba również musi pasować do stylizacji, która zapewne wynika z wykonywanego zawodu, gdyż każda profesja posiada swój dress code. Podpowiadamy jakie produkty na pewno spełnią męskie oczekiwania!

 

Elegancki outfit

Niektóre zawody mają sztywno narzucony dress code, którego bezsprzecznie należy się trzymać. Zdarza się, że to jest regulowane przepisami wewnątrz firmy lub po prostu ogólnie przyjęte przez daną grupę zawodową. Od osób pracujących w urzędach, bankach, sądach wymagane jest eleganckie, schludne ubranie. Mężczyźni obowiązkowo muszą mieć koszulę, czasami nawet garnitur czy krawat. Idealnym dopełnieniem takiego stroju będzie aktówka męska. Koniecznie z dobrych jakościowo materiałów, na przykład ze skóry naturalnej!

Przy wyborze aktówki warto zwrócić uwagę na ilość przegród, aby móc swobodnie uporządkować przenoszone dokumenty. Ważne jest także to, aby teczka męska była wyposażona w co najmniej kilka kieszeni na drobne przedmioty, typu kalkulator czy portfel. Mężczyźni cenią wygodę użytkowania oraz funkcjonalność przedmiotów, dlatego dobrze, jeśli teczka będzie posiadała, oprócz standardowego uchwytu, pasek na ramię. Z pewnością zapewni to większy komfort.

Nosząc dokumenty służbowe zdarza się, że są wśród nich takie, które są ściśle tajne i nie powinny trafić w niepowołane ręce. Aby uniknąć stresu warto zaopatrzyć się w nesseser męski na szyfr, do którego dostęp będzie miał wyłącznie właściciel.

Luźny look

Jest jednak wiele firm, które nie narzucają pracownikom zasad odnośnie ubioru służbowego. Wiadomo, że do biura nie wypada założyć workowatego t-shirtu i spodni z dziurami, ale koszula w kratę i jeansy są jak najbardziej odpowiednim strojem do biura, które nie wymaga stroju formalnego. W takim przypadku rolę „transportera” doskonale spełni skórzana torba męska. Dlaczego skórzana? Ponieważ jest solidna i z powodzeniem posłuży kilka lat! Skóra jest materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne, dlatego mężczyźni chętnie sięgają po produkty z niej wykonane. Najwygodniej, aby była to torba męska na ramię z regulowanym paskiem, którego długość można dopasować do wzrostu.

Niekiedy trzeba zabrać służbowego laptopa do domu, aby dokończyć hiper ważne zadanie, bo szef robi niezadowolone miny i rzuca groźne spojrzenia, dlatego warto także zakupić torbę na laptopa. Nikt przecież nie chce iść do rozwścieczonego przez opóźniającą się pracę szefa i przyznać się ze zbolałą miną, że zniszczył mienie firmowe. Nie warto ryzykować, lepiej zainwestować w porządną torbę na laptopa i zyskać uznanie przełożonego!

Zawsze dobrze jest wyglądać stosownie do okazji czy wykonywanej profesji, dlatego trzeba zadbać o dodatki, które będą jednocześnie pasować do stroju oraz ułatwią pracę. Z powyższymi wskazówkami wybór torby powinien być banalnie prosty!

 

 

Źródło: Artykuł partnerski, odwiedź stronę autora.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *