Kościół Ludzi Słońca – cmentarz wcale nie musi być miejscem żałoby

Kościół Ludzi Słońca – cmentarz wcale nie musi być miejscem żałoby

Wyznawcy Kościoła Słońca to ludzie, których maksymą jest dążenie do wolności za wszelką cenę. Ważne dla nich jest wzajemne poszanowanie, ale także harmonia z naturą i kochanie jej dzieł. Ludzie Słońca głoszą również, iż każdy może pobłądzić, ale może odnaleźć przecież właściwą drogę. Dla nich nieśmiertelność cechuje działalność twórcza oraz potomstwo. Pozostawione na świecie dziecko lub sztuka może uczynić każdego z nich osobami, które żyć będą wiecznie. Jest to także związek ludzi, którzy zachowują szczególny szacunek dla osób innej religii i innych wierzeń. Praktykują dzięki wiecznemu rozwojowi duchowemu, a także tworzeniu sztuki, przebywaniu wśród natury i zwierząt oraz zdobywaniu nowej wiedzy. Więcej na temat tej niesamowitej religii można dowiedzieć się dzięki portalu internetowym https://ludzieslonca.pl. W dzisiejszym artykule zajmiemy się rozumieniem przez Ludzi Słońca pochówków oraz cmentarzy.

Czy miejsce pochówku musi wywoływać smutne emocje? Ludzie Słońca mają własne wierzenia

Marzeniem oraz celem Ludzi Słońca jest powstanie cmentarzy solarnych. Mają to być miejsca, które będą w pełni zgodne z wierzeniami Kościoła Ludzi Słońca. Religia ta chce oczywiście dokonać wszystkiego całkowicie legalnie, opierając się o panujące w Polsce prawo.

„Niech moje ciało nie będzie pokarmem dla obrzydliwego robactwa, tylko czysty płomień może je zniszczyć. Ciągle kocham to ciepło i światło, dlatego spalcie mnie, a nie pogrzebcie.” – te słowa znajdziemy na obelisku cmentarza, który wywodzi się z przełomu XIX/XX wieku. Znajduje się on w Szklarskiej Porębie. Jest to jedyne miejsce, które potwierdza istnienie kultu światła i daje ludziom do zrozumienia, iż korzenie religii sięgają do czasów i wierzeń pogańskich.

Cmentarze solarne, w wierzeniu Ludzi Słońca, mają być miejscem, gdzie każdy człowiek będzie mógł przeżywać żałobę, jak będzie chciał. Czy to przez płacz, śpiew, czy nawet taniec. To miejsce pochówku ma być otwartą na uczucia przestrzenią, nieograniczającą się do formy smutku oraz łez. Takie cmentarze mają również zapraszać ludzi do przebywania ze sobą, a także ze zmarłymi, mentalnie.

Główne kierunki tworzenia oraz funkcjonowania cmentarzy solarnych

Ludzie Słońca poprzez swoje cmentarze chcą zachęcić ludzi do otworzenia się, ale także pokazać im, że miejsca pochówku również mogą być dziełem sztuki i miejscem, w którym ta sztuka może się rozwijać. Głównymi zasadami funkcjonowania takich miejsc byłoby:

  • cmentarz solarny miałby powstać w procesie rozmów, wspólnych planów i pomysłów. Ma być on dla ludzi swego rodzaju procesem duchowym, dlatego to oni mają być najbardziej z niego zadowoleni;
  • kremacja miałaby być formą uczczenia ciała oraz połączenia się ze Światem. Ludzie Słońca nie chcą praktykować grzebania zwłok w ziemi;
  • na terenie cmentarza miałyby zostać postawione przedmioty, które będą sztuką, na przykład rzeźby, czy posągi. Ludzie Słońca chcą również, aby w takim miejscu pojawiły się ławki, czy altany;
  • ceremonie pogrzebowe mają w stu procentach spełniać życzenia osób chowanych, a także ich bliskich;
  • Ludzie Słońca bardzo szanują inne kultury i tradycje – jeżeli rodzina zmarłego jest innego pochodzenia, na cmentarzu solarnym wyrządzi obrządek w pełni według swojej kultury.

 

Źródło: Artykuł partnerskiDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *