Język koreański w podróży

Język koreański w podróży

Koreański z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego coraz więcej osób decyduję się na jego naukę? Czy robią to dla samych siebie? Czy w tym celu widzą jakieś profity? Otóż rosnąca moda na ten język nie powinna być żadnym wielkim zdziwieniem. Często nawet sami podróżnicy decydują się na naukę koreańskiego. 

Zafascynowanie kultura koreańską

W wielu przypadkach najwięcej do powiedzenia ma kultura. Bardzo wielu fanów k-popu czy k-dramy decyduje się z prostego powodu na naukę koreańskiego. Podobnie jak japoński zdobywa na popularności dzięki fanom anime i mangi. Osoby chcą po prostu wiedzieć dokładnie, o czym są dzieła, którymi tak bardzo są zafascynowani i chcieliby poznać je z oryginalnych tekstów. Na pewno chociaż raz w swoim życiu każdy spotkał  się z sytuacją kiedy znając język obcy, widział, że tłumaczenie nie do końca odzwierciedlona to, co autor miał na myśli.  Wbrew pozorom fanów tego odłamu muzyki pop z roku na rok jest również coraz więcej i jest ich już na tyle dużą, że często możemy spotkać się nawet małych lokalnych środowiska.

Praca i zarobki

Zarówno w Polsce jak i w krajach sąsiednich jest całkiem sporo firm, które korespondują ze wschodnimi kontrahentami. Jak łatwo się domyślić osób władających koreańskim w Polsce nie jest aż tak dużo. Oczywiście mowa o języku na poziomie biznesowym. Dlatego tak ważne jest, aby mieć w swojej firmie specjalistę, który w szybki i sprawny sposób napisze maila, albo pojedzie wraz z prezesem w delegacje celem rozmowy z właścicielem innej wielkiej firmy.

algrin25 / Pixabay

Koreański w podróży

Koreański jest dość istotnym językiem na wschodzie pomimo tego, że państwa są małe to jednak znaczące. Jadąc na wschód i znając koreańskiej, na pewno dogadamy się z niej jedną osobą, a zwłaszcza w Chinach (o dziwo). Często po, żebym spotkać wielu Koreańczyków, którzy przyjeżdżają po prostu na zakupy. Czy momencie można wyobrazić sobie uśmiech na twarzy jak i się pojawi, kiedy usłyszą mówiącego w ich języku obcokrajowca?

Poziom trudności

Wbrew pozorom koreański nie jest wcale trudny. Co więcej, jest wiele materiałów pomocnych w nauce. Czasami mówi się, że koreański powinien być pierwszych językiem w naszej nauce języków dalekiego wschodu. Dopiero później zaleca się studiowanie języka japońskiego oraz chińskiego. Dlaczego? Otóż koreański ma stosunkowo łatwą gramatykę oraz najmniejszą ilość znaków spośród wymienionych powyżej. Jedynym mankamentem jest wymowa. Japoński (niestety) może się pochwalić ogromną ilością znaków (Japoński w podróży). Wymowa tutaj jest łatwiejsza. Chiński ma równie wiele znaków i trudną wymowę. W języku polskim znajdziemy sporo literatury dla samouków oraz aplikacji mobilnych na androida, oraz iOS’a (ten drugi oczywiście może się pochwalić mniejszymi zasobami).

Popularne aplikacje do nauki koreańskiego:

  1. Nauka Koreańskiego 6000 Słów:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funeasylearn.korean
  2. Drops: Ucz się koreańskiego, japońskiego i innych
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.languagedrops.drops.international
  3. Nauka zwroty koreańskie – 5000
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funeasylearn.phrasebook.korean

Wiele wiele innych …
https://play.google.com/store/search?q=korea%C5%84ski&c=apps

Źródło zdjęcia głównego: modernseoul / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *