Dokąd pojechać na Wielkanoc

Dokąd pojechać na Wielkanoc

Coraz popularniejszym jest spędzanie świąt poza domem. Czy to w przypadku Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy oraz wszystkich innych podobnych okazji. Zapewne jest to spowodowane rosnącym tempem życia. Osoby decydujące się na spędzanie tego czasu poza własnym domem chcą odpocząć od całej szarej codzienności. Nie chcą latać przy garach albo stawać na głowie i sprzątać dom w każdej możliwej szparce. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na świąteczną ucieczkę od codzienności w celu prawdziwego świętowania!

1. Londyn

W okresie zbliżających się świąt rok w rok można zaobserwować, że najczęściej wyszukiwanym połączeniem jest Warszawa – Londyn. W całym mieście jest wiele wielkanocnych jajek a wszystko to za sprawą popularnego Egg Rolling, czyli wyścigów w toczeniu pisanek. Wygrywa ten, kto dotoczy najdalej bez roztrzaskania jajka. Pisaliśmy o tym również tutaj. Królewskie Muzeum Wojny w okresie Wielkanocy pozwala najmłodszym zwiedzającym na szukanie wielkanocnych niespodzianek.

2. Paryż

Poniedziałek jest tam również wolny od pracy. Pomimo tego większość atrakcji turystycznych jest otwarta. Jednak szczególnym polecenia jest wybranie się na spacer w celu znalezienia słynnych wystaw paryskich chocolatiers. Obowiązek każdego smakosza czekolady!

Lolame / Pixabay

3. Rzym

Okres Wielkiej Nocy jest czasem, kiedy do stolicy Włoch przybywa spora ilość turystów. Wielu z nich jest po prostu pielgrzymami, którzy docierają tutaj, aby najważniejsze wydarzenie w kalendarzu katolickim spędzić właśnie tutaj. Podczas nabożeństwa miejsca siedzące są dostępne za wcześniejszym wykupem biletu, natomiast stojące są dla każdego.

4. Barcelona

Kolejne miejsce, które przyciąga w te dni wielu zwiedzających. Świadczy o tym problem z noclegiem jeśli zostawimy to na ostatnią chwilę. Oczywiście noclegów będzie nadal spora liczba … ale w mniej rozsądnej cenie. Popularność wynika zapewne z wielkiej czterokilometrowej plaży. Do tego wspaniali ludzie i samo miasto, które nigdy nie zasypia.

5. Dublin

Suchy dzień, tak nazywany jest Wielki Piątek. Tego dnia nigdzie nie można sprzedawać alkoholu. Skutkiem tego wiele restauracji oraz pubów jest zamknięta. Jednak już niedzielą cała Irlandia wraca do normy i do swoich ukochanych trunków, które zna cały świat!

Źródło zdjęcia głównego: congerdesign / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *