Język japoński w podróży

Język japoński w podróży

Japoński to język cieszący się z roku na rok cały czas rosnącą popularnością. Z jednej strony oczywiście za sprawą coraz bardziej lubianych i jeszcze chętniej oglądanych anime, a z drugiej ze względu na zainteresowanie kulturą. Wbrew pozorom japoński może być również bardzo przydatny w pracy. Na polskim rynku istnieje wiele firm, które swoje interesy adresują do wschodnich terenów. Wówczas do korespondencji z nimi japoński jest jak znalazł. I w końcu podróżowanie. Znacznie łatwiej podróżuje się po dalekim wschodzie, znając japoński oraz jego podstawowe znaki.

Prestiż

Język japoński jest jednym z najtrudniejszych na świecie. Dlatego osoby, które sobie z nim poradzą, mogą chodzić z głową w chmurach. Znajomość japońskiego świadczy przede wszystkim o osobie, że jest cierpliwa, pracowita i uparta, bo nauka około 2000 znaków zapewne do najłatwiejszych nie należy. Aby mieć motywację w nauce można w tym celu użyć swojej wyobraźni – zobacz wszystkie osoby dookoła, którym imponujesz znajomością języka innego niż angielski, niemiecki lub hiszpański.

Kanenori / Pixabay

Nowy świat

Kiedy poznasz tajniki japońskiego stanie przed tobą otworem zupełnie nowy świat. Jak to? Otóż Japonia jest zupełnie inną planetą. Wszytko robi się tam inaczej. Jest inny klimat, inne powietrze, zaawansowana technologia. Twoje życie zmieni się o 180 stopni za sprawą japońskiej mentalności, która pokaże, że większość czynności można wykonać inaczej.

Język

Sam język jest mocno specyficzny. Dziwnym, dla osób zaczynających jego naukę, może okazać się fakt istnienia tylko dwóch czasów gramatycznych: przeszłego i teraźniejszego. Japoński ma natomiast typowe ułożenie części składowych w zdaniu: podmiot-orzeczenie-dopełnienie. Przeciwnie do łaciny, która jest przykładem układu: dopełnienie-orzeczenie-podmiot. Wbrew pozorom dostęp do materiałów edukacyjnych nie jest taki trudny. Jest już wiele stron internetowych, gdzie można znaleźć spore zasoby teorii. Na YouTube również jest coraz więcej osób zajmujących się problematyką tego języka.

Dłuższy pobyt w Japonii

Planując dłuższy pobyt w Japonii, nauka japońskiego jest przymusem! Japończycy uczą się języka angielskiego przez niemalże cały okres swojej edukacji, ale ta z kolei skupia się głównie na zaliczaniu testów. Nie wynoszą z tego żadnej praktycznej umiejętności. Dodatkowo znając japoński, stajesz się „ich”. Znacznie śmielej nawiązują z tobą kontakt, ponieważ jest to ich ojczysty język, z którym nie mają problemów. Poza tym to przede wszystkim miły akcent w kierunku Japończyków.

Źródło zdjęcia głównego: sasint / Pixabay1 thought on “Język japoński w podróży”

  • Super! Cieszę się, że zapisałem się język japoński do Toddler. Moim zdaniem język ma przyszłość i jeśli ktoś jest tak samo pochłonięty krajem jak ja to nauka języka przyjdzie mu jeszcze lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *