Co zwiedzić w Japonii

Co zwiedzić w Japonii

Niczym odkrywczym nie jest powiedzenie, że Japonia jest ciekawym miejscem. Państwo kusi wszystkich podróżników przede wszystkim swoją kulturą, sposobem życia tamtejszej społeczności jak i całego narodu. Wabikiem jest również kuchnia, która skutecznie podbiła cały świat i z roku na rok jest coraz więcej fanów. 

Owoce morza

Wspomniane niedawno sushi warto zjeść na targu rybnym Tsukiji. Jest to największy rynek owoców morza w Japonii. Każdego dnia można tam dostać świeżo złowione ryby. Często odbywają się aukcje tuńczyka. Natomiast kiedy nastaje noc, wówczas budzą się bary sushi. Do nich ciągną się długie kolejki po to, aby późną porą sprawić przyjemność dla swojego podniebienia.

Nocne życie

Nocne życie ciekawie wygląda również w najsławniejszej dzielnicy Tokio, czyli w Shibuya. Co tam takiego się dzieje? Otóż to największa na świecie ulica nafaszerowana barami karaoke. W ciągu dnia w godzinach szczytu średnio znajduję się tam 2,5 tysiąca osób w czasie jednej zmiany świateł. Nie ma potrzeby obawiać się dotkliwego kontaktu z innymi uczestnikami ruchu. Wszyscy są tam dla siebie życzliwi i serdeczni. Nikt nie chce zrobić drugiej osobie krzywdy. W Japonii można doznać sporego zdziwienia. Dlaczego? Otóż nikt z Polaków nie lubi kolejek. Wpływ na to ma zapewne historia, która w starszych pokoleniach zaszczepiła niechęć do prl-owskich tasiemcach, przy czym ostatnie osoby koniec końców i tak nie miały w czym przebierać. W Japonii jest zupełnie przeciwny stan umysłu. Przy kasach i okienkach znajdują się specjalne linie, które wyznaczają miejsce początku kolejki. Wszyscy te zasadę przestrzegają, nikt tam się nie przepycha i nie próbuje niecnych metod, które pomogą w przedostaniu się na przody kolejki.

B_Me / Pixabay

Sen na prawdziwego Japończyka

Świetną atrakcją jest nocleg w świątyni albo w ryokanie – gospodzie. Maty na podłogach, przesuwane drzwi, papierowe ściany, futon w zastępstwie łóżka oraz tradycyjne posiłki. Można skorzystać z takiej usługi np. na Górze Koya. Po całym dniu warto również wziąć kąpiel po całym dniu w gorących źródłach. Przed udaniem się do onsenu dobrym byłoby zapoznanie się z panującymi tam zasadami oraz obyczajami. Wchodzi się tam bez ubrania, dlatego lepiej uniknąć sprzeczności z savior vivrem i wchodzić do kąpieli w tego typu miejscach w kostiumach kąpielowych.

Szybki jak ninja

Podróżując warto skorzystać z oferty shinkansenem, czyli bullet train. Maszyny osiąga prędkość 300 km/h. Do tego zapewnia niesamowity komfort. Co więcej? Punktualność, z której słynie japońska komunikacja. Dokąd tak się spieszyć? Chociażby na hanami, czyli „oglądanie kwiatów”. To wieloletni zwyczaj, który pielęgnują nie tylko rdzenni mieszkańcy, ale również turyści. Japońska Agencja Meteorologiczna co roku ogłasza prognozę kwitnienia. Parki w okresie opadania liści są tłumnie zapełnianie przez wielbicieli tego wydarzenia.

Japońskie słodkości

Jeśli sprawności fizycznej nie brak, warto pomyśleć o wdrapaniu się na Fuji, czyli świętą górę Japończyków. Dla zainteresowanych ważną informacją na pewno powinno być, w jakich miesiącach można wchodzić. Taka możliwość jest jedynie w lipcu i sierpniu. Dla tych, którzy wolą pozostać w centrum miasta szczególnie należy zainteresować się lokalnymi słodyczami. Japonia słynie ze swoich oryginalnych smakołyków – zwłaszcza tych słodkich.

Źródło zdjęcia głównego: Kanenori / Pixabay



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *