Co warto zwiedzić w Norwegii

Co warto zwiedzić w Norwegii

Norwegia jest celem coraz większej liczby wycieczek turystycznych. Jest wiele atrakcji godnych uwagi, dlatego nie sposób zaprezentować je wszystkie. Kto może decydować się na norweskie tereny? Przede wszystkim miłośnicy przepięknych krajobrazów. Jednak natura to nie wszystko, co Norwegia ma do zaprezentowania.

Oslo – stolica

Stolica Norwegii znajduje się na południu. Otaczają ją imponujące góry. Oslo ma bardzo wiele w swojej ofercie. Miłośnicy muzeów znajdą tutaj sporo ciekawych muzeów o różnej tematyce. Nie bez przyczyny nazywa się je miastem dla bogaczy. Mianowicie statystyka przedstawia, że jest jednym z najbogatszych w Europie. Najbardziej zalecanym miesiącem na zwiedzanie Oslo, jest wrzesień. Dlaczego? Otóż to właśnie wtedy odbywa się Wrześniowa Noc Kultury. Tego dnia wiele atrakcji turystycznych jest domowych. Jest to pochodna naszej Nocy Muzeów. Dla sportowców zapewne ciekawym może się okazać skocznia narciarska Holmenkollen. Bez uiszczania żadnych opłat również można zobaczyć cudowny gmach Norweskiej Opery i Baletu.

Trondheim – skok do średniowiecza

Trondheim to miejsce szczególnie dla tych osób, którzy myśląc o Norwegii, nie mogą sobie nawet wyobrazić, co się może tutaj pojawić. Miasto leżące na fiordem, określane jest często mianem stolicy norweskiej duchowości. Tutaj został pochowany król Olaf II, uznany po śmierci za świętego, który rozpowszechnił w Norwegii wiarę chrześcijańską. Jedną z największych atrakcji w Trondheim jest zbudowana dla króla Katedra Nidaros, nazywana także narodowym sanktuarium Norwegii.

adriankirby / Pixabay

Stolica Arktyki – Tromso

Położona w północnej części Norwegii, około 350 kilometrów od koła polarnego, miejscowość Tromso. Często można spotkać się z inną jej nazwą: Stolica Arktyki lub Brama Arktyki. Wszystko dlatego, że jest to punkt do rozpoczęcia wyprawy na lodową Północ. Tromso przyciąga jednak nie tylko poszukiwaczy śnieżnych przygód. Malowniczo rozłożone miasto, posiada wiele rozmaitych atrakcji. Warto odwiedzić Arktyczną Katedrę, która powstała poprzez inspirację lodowym krajobrazem.

Stavanger – ropa naftowa i krajobraz

Na południu Norwegii znajduje się Stavanger. To przemysłowe miasto, nazywane „stolicą ropy naftowej”. To tutaj bowiem mieszczą się siedziby wielu przedsiębiorstw, powiązanych z petroprzemysłem. Miasto specjalizuje się również w produkcji i budowie maszyn niezbędnych do rozwoju owego przemysłu. Wbrew pozorom nawet takie miasto ma bardzo dużo w swojej ofercie.

Polecamy wpis na temat języka norweskieg0 – tutaj.

Źródło zdjęcia głównego: adriandegonda / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *