Jak wybrać odpowiedni nocleg

Jak wybrać odpowiedni nocleg

Podstawowymi pytaniami, jakie stawiamy sobie przed wyruszeniem w podróż, dotyczą zakwaterowania. Oczywiście musi być tanio. Dobrze jeśli będzie to nocleg na poziomie, takie, aby można było się pochwalić fotografiami „pałaców” w jakich to się mieszkało. Kolejne wymagania dotyczące noclegu? Blisko do centrum. W zasadzie najlepiej w samym sercu miasta. Jeszcze na koniec najlepiej przypomnieć by na pewno było po najniższej cenie rynkowej!

Nocleg, którego wszyscy oczekujemy…

Powyższy opis przedstawia wymagania każdego z nas. Wszyscy chcemy, by było tanio i dobrze. Lepsze wcale nie jest wrogiem gorszego. Ciągle szukamy i szukamy. Zaklepujemy i zapewniamy, że oddzwonimy za 5 minut i potwierdzimy. Później zapominamy i nigdy więcej nie wykręcamy danego numeru telefonu. Co zrobić, aby uniknąć powtarzającej się rutyny podczas planowania wyjazdów.

6719005 / Pixabay

Psychologia wyboru i podstawowe narzędzie

Przede wszystkim należy mierzyć siły na zamiary. Jeśli nie mamy odpowiednio dużo środków na to, aby zamieszkać w gwiazdkowych hotelach, to po prostu należy to sobie odpuścić. To jest droga donikąd. Skoro nie mamy pieniędzy, to ich nie mamy. Konie kropka. Osoby, które do tej pory nie nauczyły się jeszcze korzystać z narzędzia filtrowania, najwyższy czas, aby to zmieniły! Dzięki temu można wyznaczyć swoje „granicę”. Od jakiej ceny, do jakiej ceny preferujemy. Można również uwzględnić to, czego oczekujemy m.in. po wyposażeniu w pokoju. Jeśli po uzupełnieniu filtra pojawia się informacja „brak ofert” to znaczy, że odbiegamy nieco od rzeczywistości i za bardzo ponosi nas wyobraźnia. Trzeba być świadomym tego, że za cenę typową dla noclegów a’la hostel nie znajdzie się oferty hotelu pięciogwiazdkowego. Niestety tak się nie da. Nie jest to kwestia gorliwego szukania. Ponoć „z pustego nawet Salomon nie naleje”.

Co poradzić?

Główna rada rodząca się z powyższych akapitów jest prosta. Należy wybierać racjonalnie. Zgodnie ze swoimi możliwościami finansowymi. Inaczej się nie uda i skończymy z najgorszymi ofertami, które kosztują krocie, nie oferują nic poza łóżkiem i zlewem, a na domiar złego są oddalone kawał drogi od centrum.

Źródło zdjęcia głównego: Engin_Akyurt / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *