Co zwiedzić w Czechach

Co zwiedzić w Czechach

Czechy to państwo, o którym nie mówi się za wiele – zupełnie niesłusznie. Niestety obecną jest od pewnego czasu moda zachodu. Kocha się wszystko to, co z Niemiec, Francji, Hiszpanii lub Anglii. Niesłusznie zapomina się o krajach takich, jak Czechy czy Słowacja. Nie odbiegają one wcale swoją atrakcyjnością od tych zachodnich. Dlatego warto pomyśleć o swojej podróży do naszych południowych sąsiadów.

Skalne miasto

Jest to jedna z ciekawszych atrakcji, jakie mają nam do zaoferowania Czechy. Świetny pomysł na wyprawę zarówno dla grupek znajomych, par oraz rodzin. Mnóstwo zabawy i ciekawostek czeka na zwiedzających właśnie w tym miejscu. Czym jest skalne miasto? To górzyste tereny, które ujawniają kreatywną stronę natury. W skałach wyrzeźbione są różnego rodzaju postaci oraz przedmioty czy zjawiska. Uwaga: nie było w tym żadnej ingerencji człowieka. Wszystko, co zobaczy się w Skalnym mieście to wytwór natury. Jedynym, co zostało przygotowane przez ludzi to cała infrastruktura, która pozwala bezpiecznie poruszać się pomiędzy działami przyrody. W tej kwestii należy zdecydowanie przekazać pochwałę, ponieważ wszystko jest w jak najlepszym porządku. Wszędzie można dojść bez najmniejszych problemów.

lukasbieri / Pixabay

Dvur Kralove

Czym może skusić turystów ogród zoologiczny w Czechach? Przede wszystkim ilością zwierząt, ponieważ zoo może się pochwalić największymi zbiorami zwierząt afrykańskich w Europie. Od lipca 2015 roku funkcjonuje lewie safari, które bardzo szybko stało się jedną z największych atrakcji. Z bliska można zobaczyć aż 7 lwów. Dla Polaków ważna informacją powinno być samo położenie zoo. Otóż nie ma czum się martwić, ponieważ ogród zoologiczny jest oddalony od polskiej granicy jedynie o 40 km.

Czeska Szwajcaria

W Parku Narodowym znajduje się największy w Europie most skalny Brama Pravcicka. Skąd w Czechach Szwajcaria? Dawno, dawno temu, kiedy przejeżdżali przez tutejsze tereny i zachwycali się skalnymi rzeźbami – podobnymi do tych, które można podziwiać w Skalnym mieście. Z tego podziwu zrodził się zwyczaj Szwajcarów zgodnie, z którym nazywano te ziemie Szwajcarią. Czy jest to daleka droga dla Polaka? Wcale nie! Znajduje się tuż przy granicy z Niemcami.

Prezentowane powyżej czeskie atrakcje to tylko przykłady ciekawych miejsc, na jakie można trafić zupełnie przypadkiem – podobnie jak wiele lat temu Szwajcarzy. Może teraz czas na Ciebie, abyś zakochał się zupełnie przypadkowym miejscu, które napotkasz na drodze swojej wielkiej podróży – bo przecież żadna podróż nie jest mała! Jeśli interesujesz się samą Pragą, wiele ciekawych miejsc znajdziesz właśnie tutaj.

Źródło zdjęcia głównego: Duernsteiner / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *