Gdzie na wycieczkę? Ciekawe miejsca w Polsce

Gdzie na wycieczkę? Ciekawe miejsca w Polsce

Wśród Polaków nadal panuje przekonanie, że na podróże trzeba mieć pieniądze. Jednak analizując bliżej mapę Polski i liczne atrakcje w każdym zakątku kraju widać wyraźnie, że można spędzić kilka dni w cudownych zakątkach Polski bez znacznego uszczerbku na kieszeni. Tym bardziej, że zamiast wyruszać w podróż w kilka samochodów, można wraz z grupą znajomych zdecydować się na wynajem busów z kierowcą. Dzięki temu podróż nie będzie tak obciążająca i wykorzystana zostanie każda minuta wyjazdu!

Ciekawe kierunki na wycieczkę

Obecna sytuacja na świecie nie napawa do podróży, co więcej podróżowanie jest utrudnione przez szalejącego wirusa. Dlatego Polacy coraz chętniej spędzają wolne chwile i urlopy w kraju, zwiedzając popularne miejsca i zakątki godne uwagi. Gdzie zatem warto się wybrać?

Kaszuby i Chmielno

Kaszuby to rejon od zawsze odwiedzany przez licznych turystów. Tutaj szczególnie na uwagę zasługuje znana wieś Chmielno, która w ostatnich latach zmieniła się w prawdziwy kurort. Nad dwoma jeziorami wyrosły prężnie działające pensjonaty i duże ośrodki, a prywatne kwatery zadowolą najbardziej wymagających gości. To tutaj można zasmakować pysznej rybki i odpocząć w spokojnej i przyjaznej okolicy, która urzeka specyficznym klimatem.

Polski Bałtyk

Polacy od lat tłumnie odwiedzają Bałtyk. Mimo iż wypoczynek nad polskim morzem ma tyle przeciwników co zwolenników, co sezon nad wodę nadciągają tłumy turystów. A może warto wybrać się nad Bałtyk poza sezonem i zwiedzić nadmorskie kurorty? Takie rozwiązanie ma zdecydowanie swoje zalety. Mniej turystów to więcej spokoju i możliwość podziwiania pięknych promenad, których nad naszym morzem nie brakuje. W tym miejscu warto wskazać na piękną Promenadę Zdrowia w Świnoujściu, która zachwyca turystów palmami. Nadaje jej to egzotycznego charakteru i przywodzi na myśl kalifornijskie klimaty. Należy również wskazać na liczne wyspy, które licznie występują w Świnoujściu. Można je dowolnie zwiedzać promami i poznać polskie morze z zupełnie innej strony.

Tylko Tatry?

Nic bardziej mylnego! Wycieczka w góry to nie tylko znane i uczęszczane przez wszystkich Tatry. Warto zwiedzić Babią Górę i liczne atrakcje, w tym Park Narodowy, najdłuższą wieś w Polsce czy Orawski Park Etnograficzny. Miejsce zachwyca pięknymi krajobrazami i choć bardzo niebezpieczne, przyciąga wielu turystów, którzy uwielbiają polskie góry.

Zabytki i średniowieczny klimat

Elbląg i okolice to atrakcja skierowana dla pasjonatów średniowiecznych zabytków. Katedra i muzea stanowią doskonałą atrakcję, jednak należy wskazać, iż większość kamienic została odnowiona całkiem niedawno. Mimo wszystko nie straciły dawnego uroku, stanowiąc przy tym atrakcję i możliwość zapoznania się z architekturą dawnych czasów. Rejon obfituje również w najrozmaitsze gatunki ptaków. Zarośnięte brzegi jezior oraz trasy wiodące przez wąwoze i wzgórza to ciekawa i przyjemna forma spędzenia wolnego czasu.

Wycieczka w góry w Polsce

Pasjonaci gór mają również możliwość zwiedzenia sporego obszaru Gór Świętokrzyskich. Tutaj warto udać się do Świętokrzyskiego Parku Narodowego i zwiedzić miasto Kielce. Liczne ruiny, jaskinie i zabytkowe miasteczka to zdecydowana atrakcje tego rejonu.

Popularne Karkonosze

Najwyższa pasmo górskie Sudetów od zawsze przyciąga licznych turystów. To doskonałe rozwiązanie dla urlopowiczów, którzy nie mają górskiego doświadczenia. Okolica bowiem oferuje w inne atrakcje i zabytki, które zachwycą każdego miłośnika architektury. To tutaj właśnie umiejscowiony jest Karpacz oraz Szklarska Poręba, która szczyci się cudownym wodospadem. Będąc w tej okolicy warto również wybrać się do Jeleniej Góry, gdzie wznoszą się ruiny zamku Chojnik.

Kraków i okolice

Na zwiedzenie samego Krakowa i okolic należy zarezerwować sobie zdecydowanie więcej czasu. Małopolska bowiem jest bardzo rozległa, oferując przy tym mnóstwo ciekawostek. Stare Miasto w Krakowie zasłynęło architekturą i niespotykanym klimatem, a Wawel przyciąga turystów o każdej porze roku. Ważnym punktem na mapie jest również Wieliczka. Słynna kopalnia soli to muzeum chętnie odwiedzane przez przybyłych gości.

To tylko nieliczne atrakcje polskich zakątków. Nasz kraj bowiem obfituje w liczne miejsca przyciągające turystów. Nie trzeba zatem wybierać się poza granice, by przeżyć niesamowity urlop. Co więcej rejon Polski oferuje rozwiązania na każdą porę roku, zatem bez względu czy świeci słońce czy za oknem pada śnieg można miło i przyjemnie spędzić czas.

_____________________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości autorów bloga Hasające Zające

 

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *