Praga na sportowo

Praga na sportowo

Praga zachwyca mnogością zabytków architektonicznych – Hradczany, zegar astronomiczny Orloj czy Most Karola to w końcu obowiązkowe punkty każdej wycieczki do stolicy Czech. Na turystów odwiedzających Pragę czeka jednak również wiele innych atrakcji – coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Zobacz, gdzie w Pradze można uprawiać sport!

Kiedy już zrealizujesz plan zwiedzania na dany dzień, nie wracaj do hotelu, ale spędź wolny czas aktywnie. Jazda na rolkach, wspinaczka, a może pływanie? Specjaliści od podróżowania z AccorHotels polecają najbardziej interesujące obiekty sportowe w stolicy Czech.

Gutovka 

Gutovka to kompleks sportowo-rozrywkowy pełen atrakcji dla całej rodziny. Poza ogromnym placem zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami i konstrukcjami do wdrapywania się znajdują się tu kolorowy tor przeszkód, park linowy, skatepark i najwyższa w Europie Środkowej zewnętrzna ściana wspinaczkowa. W Gutovce można również pojeździć na łyżwach i pograć w minigolfa. Najmłodsi goście docenią działający w sezonie letnim park wodny z licznymi urządzeniami hydraulicznymi, które pozwalają lepiej zrozumieć prawa fizyki lub po prostu popluskać się w wodzie trochę inaczej niż zwykle.

Ladronka

Gospodarstwo Ladronka to jedno z najpopularniejszych w Pradze miejsc, w których można aktywnie spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych. Dawniej mieściły się tu winnice, ale jakiś czas temu teren przekształcono w kompleks rekreacyjny. Obiekt ten szczególnie upodobali sobie rolkarze. W Ladronce znajduje się bowiem dobrze przygotowany, około 4-kilometrowy tor do jazdy na rolkach. Ponadto mieszczą się tu boiska do siatkówki i do piłki nożnej plażowej, wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz restauracja.

Stadion pływacki Podoli

Stadion Podoli to duży obiekt sportowo-rekreacyjny położony w południowej części Pragi. Na jego terenie znajduje 50-metrowy basen kryty oraz 2 baseny odkryte – 50-metrowy i 33-metrowy, przeznaczony do gry w piłkę wodną. Do dyspozycji gości są też restauracja, centrum fitness i sauna.

Tor gokartowy Kart Centrum

Jak zapewniają właściciele, to największa hala gokartowa w Europie. Długość toru wynosi aż 910 metrów, a jedno okrążenie zajmuje około 1 minuty i 30-40 sekund. Można tu dostać prawdziwy zastrzyk adrenaliny! Obiekt oferuje nie tylko szybkie gokarty dla dorosłych, lecz także rozwijające mniejsze prędkości pojazdy dla dzieci.

Tor bobslejowy na Proseku

Jedyny w Pradze tor bobslejowy przyciąga miłośników szybkiej jazdy – bobsleje rozwijają prędkość do 62 km/h. Cała trasa ma długość kilometra, a w czasie jazdy można podziwiać panoramę Pragi. Obok toru znajduje się park linowy dla dzieci i dorosłych oraz restauracja.

Zobacz też: hotele w Pradze lub kompleksową ofertę weekendu w Pradze ze wstępem do parku wodnego.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *