Co zwiedzić w Argentynie?

Co zwiedzić w Argentynie?

Argentyna jest cudownym miejscem. Z czego słynie? Przede wszystkim jest znana z zamiłowania do tanga. Dlatego przyciąga wszystkich miłośników tego rodzaju tańca towarzyskiego. Dodatkowo wybierając się do Ameryki Południowej możesz być pewien przede wszystkim przepięknych widoków oraz krajobrazów. Argentyńczycy są wspaniałymi ludźmi, których będziesz na pewno wspominać przez długi czas.

Buenos Aires

To stolica Argentyny. Ludzie cenią ją ze względu na ich urbanistykę. Bardzo często mówi się o Buenos Aires, jako o Paryżu Ameryki Południowej. Otóż w urbanistyce tych miejsc można zaobserwować znaczne podobieństwa z poszczególnych okresów ich rozwoju. Buenos Aires jest również sercem tanga, o którym już wspominano. Jest to piękne miasto, w którym możesz znaleźć wiele przepięknych widoków oraz ciekawie wyglądającej natury.

werner22brigitte / Pixabay

El Calafate

To dobre miejsce dla kogoś, kto chce spędzić czas w Patagonii. El Calafate to miejscowość, która jest najbardziej popularnym miejscem w całej Patagonii. To właśnie tam są organizowane niesamowite wypady wraz z noclegiem. Istotnym punktem jest Bariloche oraz jezioro Nahuel Huapi. To właśnie tutaj doświadczysz przepięknych widoków na górę Cerro Catedral. W dodatku jeśli jesteś miłośnikiem sportów wodnych, wówczas koniecznie musisz odwiedzić właśnie to miejsce. Tutaj sezon trwa dosłownie cały rok!

Auluz / Pixabay

Tierra del Fuego

Tym mianem określa się zarówno region Argentyny, jak i jeden z tutejszych Parków Narodowych. Wielu turystów uważa, że to idealne miejsce na wypoczynek. Są również tacy, którzy potrafią twierdzić, że nie ma lepszego miejsca, aby się zrelaksować. czym charakteryzuje się to miejsce? Przede wszystkim nieskazitelnym pięknem. Jest tutaj czysto. Znajdziesz w tym miejscu także ostatni przystanek na Antarktydę. Zobaczysz lodowce oraz rzeki i jeziora.

Tama66 / Pixabay

Argentyna jest świetnym wyborem na wycieczkę. Charakteryzuje się przede wszystkim bogactwem pięknych widoków krajobrazowych. Warto zapoznać się również z kulturą oraz obyczajami ludności. Jeśli kochasz taniec lub sport, wówczas na pewno znajdziesz dla siebie coś ciekawego. Argentyna jest miejscem, gdzie nie zaznasz nudy przez ani jedną chwilę.

Źródło zdjęcia głównego: HalloweenHJB / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *