Ferie zimowe w Białce Tatrzańskiej – atrakcje dla dzieci

Ferie zimowe w Białce Tatrzańskiej – atrakcje dla dzieci

Białka Tatrzańska jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości górskich w Polsce. Trudno się temu dziwić – dobrze przygotowane stoki sprawiają, że jest doskonałym celem wyjazdu na narty. Malownicze otoczenie i niezwykła architektura zachęcają do pieszych wycieczek w sezonie letnim. Czy jednak znajdą się tu również atrakcje dla najmłodszych? Sprawdź, co robić z dziećmi w Białce Tatrzańskiej w ferie zimowe!

Białka Tatrzańska to doskonałe miejsce na spędzenie ferii zimowych w rodzinnym gronie. Nawet jeśli nie jeździcie na nartach, na pewno znajdziecie tu z rodziną mnóstwo atrakcji. Nie bez znaczenia pozostają również bogata baza noclegowa i dobrze przygotowana infrastruktura – od tras narciarskich po rozbudowane zaplecze gastronomiczne i komfortowe noclegi w górach. W Białce Tatrzańskiej turyści mają do wyboru zarówno prywatne apartamenty i klimatyczne pensjonaty, jak i luksusowe hotele. Apartamenty Białka Tatrzańska zapewnią całej Twojej rodzinie wygodę i zasłużony odpoczynek po całym dniu pełnym wrażeń.

Białka Tatrzańska – atrakcje dla całej rodziny

Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w Białce Tatrzańskiej? Dokąd się wybrać po białym szaleństwie na stoku lub zamiast niego? W Białce i jej bezpośrednim sąsiedztwie warto odwiedzić m.in:

  • Termy Bania – to kompleks składający się z basenów rekreacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych napełnionych wodą mineralną o temperaturze dochodzącej do 38°C. Kąpiele w termach poprawiają przemianę materii, stabilizują ciśnienie i poprawiają wygląd skóry. To też doskonały sposób na pozbycie się napięć spowodowanych przez stres dnia codziennego. Wylegiwanie się w ciepłej wodzie, gdy na zewnątrz temperatury oscylują wokół 0°C, jest niezwykle przyjemne! W termach są wydzielone strefy zabawy (dla dzieci) i relaksu (dla dorosłych) – coś dla siebie znajdą tu więc wszyscy członkowie rodziny.
  • Wyciąg na Kotelnicę – z tej atrakcji warto skorzystać, nawet jeśli nie jeździcie na nartach. Ze szczytu rozpościera się bowiem piękny widok na Tatry. Znajdują się tu również kramy z pamiątkami, budki z grzanym winem, niewielki park linowy dla dzieci i miejsce do zjeżdżania na sankach.
  • Lodowiska – naprzeciwko Ośrodka Narciarskiego Kotelnica znajdują się 2 lodowiska o łącznej powierzchni około 1000 m². To dobre miejsce zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą na łyżwach (do dyspozycji dzieci są tzw. pingwinki), jak i dla doświadczonych łyżwiarzy. Lodowisko działa niezależnie od warunków pogodowych, jest bowiem wyposażone w agregaty mrożące.

Sun & Snow oferuje noclegi w wygodnych apartamentach w Białce Tatrzańskiej i innych polskich miastach.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *