Gdzie lecieć na wakacje w marcu?

Gdzie lecieć na wakacje w marcu?

Marzec nie jest może ulubionym miesiącem na wypoczynek. Jednak właśnie wtedy można liczyć nie tylko na niższe ceny czy mniejszy tłok w znanych kurortach, ale i na słońce oraz ciepło. Każde znane biuro podróży ma dla swoich klientów interesujące propozycje na wyjazd, więc warto im się przyjrzeć. Oto 5 kierunków na udane marcowe wakacje – wybranych wspólnie z ITAKĄ.

Poznaj symbole Egiptu

Słynne zabytki starożytności, pustynne krajobrazy, magia świata podwodnego – Egipt od lat kusi swoimi atrakcjami. Nie można też narzekać na poziom bazy turystycznej. Hotele są przystosowane do potrzeb Europejczyków i stanowią często doskonałą bazę wypadową do ruszenia w głąb kraju. Trudno być w Egipcie i nie zobaczyć na własne oczy słynnych piramid. Jednak znajduje się tam więcej pamiątek dawnej świetności. Warto wybrać się do Aleksandrii, Luksoru i oczywiście Kairu. Nie samą historią Egipt zachwyca, ponieważ znajdują się tam piękne plaże. Natomiast morskie głębiny zapraszają wszystkich miłośników odkrywania skarbów podwodnego świata. Tygodniowe marcowe wakacje w Egipcie to wydatek około 1800 zł, więc naprawdę warto skorzystać.

 

Zakochaj się w krainie wiecznej wiosny – Madera

Można też wybrać inny kierunek i zdecydować się na wypoczynek wśród bujnej roślinności, w temperaturze około 20 stopni Celsjusza. Tak właśnie jest na Maderze, uroczej wyspie na Oceanie Atlantyckim. To niewątpliwie raj dla osób spragnionych wytchnienia od zgiełku miast. Nawet stolica wyspy ma swój niepowtarzalny klimat tworzony przez wąskie uliczki oraz zapierające dech w piersiach rezydencje kolonialne z wielkimi ogrodami. Praktycznie na każdym kroku widać wielobarwne kwiaty, a wystarczy tylko opuścić miasto, aby znaleźć się w magicznej przestrzeni wypełnionej urwiskami, wzgórzami i wodospadami. 8 dni w tym cudownym miejscu kosztuje w marcu zaledwie 1850 – 2200 zł.

 

Daj się porwać luksusowi – Oman

Marzec to również możliwość skorzystania z orientalnych atrakcji znajdujących się w Omanie. Nie jest jeszcze tak gorąco jak latem, kiedy temperatury dochodzą do 50 stopni Celsjusza. Oman zachwyca swoimi krajobrazami, interesującą architekturą, ale i przepysznym jedzeniem. Biuro podróży oferujące wyjazd do tego cudownego miejsca zapewnia naprawdę luksusowy wypoczynek w najwyższej jakości hotelach, a także szerokie i piaszczyste plaże. Na tym nie koniec, ponieważ chyba każdego zachwycą urocze góry, pustynie poprzecinane oazami, gorące źródła, jaskinie oraz tętniąca życiem rafa koralowa. Ośmiodniowe marcowe wakacje w tym raju kosztują 4300 – 4500 zł.

 

Skorzystaj z atrakcji Wysp Kanaryjskich

Słońce i ciepło gwarantowane, ale w dużym komforcie termicznym. Wyspy Kanaryjskie są tak różnorodne, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Na Gran Canarię czy Teneryfę można udać się na wyjazd rodzinny, a wietrzna Fuerteventura kusi amatorów aktywności sportowej, także tej ekstremalnej. Z kolei La Gomera jest idealna dla zakochanych par. Wyspy Kanaryjskie to również kilometry wyjątkowych plaż. Można tu zobaczyć nawet czarną plażę z piasku wulkanicznego. W marcu taki wyjazd kosztuje nawet niecałe 2000 zł.

 

Wyrusz na Wyspy Zielonego Przylądka

Na koniec jeszcze jedna propozycja dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Na Wyspach Zielonego Przylądka można nurkować, ale również uprawiać kitesurfing, surfing czy windsurfing. Jak ktoś preferuje słodką bezczynność, to może skorzystać z uroczych plaż. Warto też podziwiać powulkaniczne równiny wyglądające jak powierzchnia księżyca. 8 dni w tym niesamowitym miejscu kosztuje nieco ponad 4000 zł.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerskiDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *