Dokąd wybrać się na majówkę?

Dokąd wybrać się na majówkę?

Tegoroczna majówka w tym roku wypada tak dobrze, że grzechem będzie z niej nie skorzystać. Dlaczego? Otóż 1,2 i 3 maja to kolejno wtorek, środa i czwartek. Do tego dochodzi opcjonalne wykorzystanie zaległego urlopu w pracy i tydzień na podróże gotowy.

Myfest

Ciekawą dzielnicą w Berlinie jest Kreuzberg. Słynie ona z parad, imigrantów oraz szykownych artystów. To właśnie mieszkańcy organizują w każdą majówkę „święto dzielnicy”. Jest wówczas sporo atrakcji dla młodzieży oraz dzieci. Czego można się spodziewać? Na pewno nie zabraknie popisów brakdance’u. W tym czasie ulice pachną potrawami kuchni tureckiej, indyjskiej, pakistańskiej oraz niemieckiej.

Okolica Kreuzberg również obfituje w atrakcje. Jedną z nich jest Naturkundemuseum. Berlińskie muzeum natury to wspaniała atrakcja dla rodzin z dziećmi, które wraz z naukowcami mogą oglądać mikroorganizmy czy też wykopać kość dinozaura. Doskonałą atrakcją może okazać się również Teufelsberg sztucznie stworzona góra z powojennych gruzów, bądź Tempelhofer Park, czyli zielona przestrzeń, która powstała na terenie dawnego lotniska. Kolejnym muzeum wartym do zwiedzenia jest Muzeum Techniki,  które zaskakuje zwiedzających ogromem zbiorów i ciekawych pokazów. Ogromną atrakcją dla nastolatków okaże się na pewno ComputerSpiele Museum, gdzie znajduje się ponad 22000 gier 300 konsoli. Całość dopełniają interaktywne instalacje oraz  wystawa poświęcona rozwojowi cyfrowej kultury.

Europa Park

Idealne miejsce dla fanów jazdy rollercoasterem bowiem znajduje się tu ich aż 11. Europa Park to jedno z największych centrum rozrywki i zabawy nie tylko w Europie, ale również na świecie. Sama nazwa parku rozrywki nawiązuje do jego atrakcji. Tutejszy krajobraz tworzy 13 europejskich krajów od Islandii po Hiszpanię. Znajdują się tu również miejsca zdecydowanie bardziej oderwane od rzeczywistości takie jak zaczarowany las braci Grimm czy „Świat Przygody”.  Znajdziemy tutaj również takie atrakcje jak karuzele interaktywne, wystawy, place zabaw, przejażdżki wodne czy magiczne kino. Koszt biletu dla osoby dorosłej to 49,5 euro, dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat 42,5 euro, natomiast dzieci poniżej 4 roku życia wchodzą za darmo.

keulefm / Pixabay

Astrid Lindgren World

Chyba każdy zna postać Pippi Långstrump, bohaterki powieści Astrid Lindgren. Jej przygody oraz innych postaci książek pisarki przypomina park Astrid Lindgren World, który powstał w rodzinnym mieście pisarki. Znajdziemy tutaj wierne rekonstrukcje miejsc dobrze znanych książek w które wkomponowano miejsca do zabawy oraz atrakcje takie jak dom z gigantycznymi meblami. Historię z powieści odgrywane są również przez aktorów, co prawda po szwedzku, jednak dzięki ekspresyjnej grze każdy widz, zarówno mały jak i duży, jest w stanie wciągnąć się akcję. Cena biletu normalnego to 108 zł, dzieci od 3 do 14 lat – 78 zł. Podobne miejsca możemy znaleźć w Finlandii (Świat Muminków), Francji (Parc Astérix), czy w Holandii (D Efteling).

Centrum wikingów

Miejsce, które przeniesie nas w przeszłość, do czasów panowania Wikingów. W Ribe dokonano rekonstrukcji osady,  która w przystępny sposób przybliża ich czasy. W majówę odbędzie się tu Międzynarodowy Jarmark Wikingów na który przybędą rzemieślnicy wraz ze swoim rękodziełem a wojownicy i rekonstruktorzy zaprezentują sztukę walki i stoczą wielką bitwę. Dzieci będą mogły przebrać się w stroje z epoki, nauczyć się strzelać z łuku oraz piec podpłomyki. W okolicy znajduje się Legoland oraz Park Lwów. Cena biletu to 74 zł, natomiast za dziecko w wieku od 3 do 13 lat zapłacimy 37 zł.

Słowacki Raj

Wspaniała atrakcja zaprojektowana głównie rękoma matki natury. Słowacki Raj wygląda, jakby został specjalnie stworzony dla najmłodszych. Ludzie dodali do niego jedynie kładki i drabiny, tak by powstał idealny plac zabaw pod gołym niebem. W okolicy znajduje się Jaskinia Lodowa, Pieniny, Lewocza, Tatralandia, baseny termalne Aquacity Poprad oraz Basenova. Koszt wstępu do Słowackiego Raju to 1,5 euro.

TomiSeman / Pixabay

Oto nasze propozycje miejsc, w których warto spędzić majówkę. A wy jakie macie plany?

Źródło zdjęcia głównego: Free-Photos / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *