Co zwiedzić w Kołobrzegu?

Co zwiedzić w Kołobrzegu?

Wielkimi krokami zbliża się majówka. To ostatni dzwonek, aby zdecydować się, gdzie ją spędzić. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, gdzie się wybrać, proponujemy polskie morze. Przedstawiamy najciekawsze atrakcje turystyczne jednego z większych polskich miast nadmorskich, czyli co zwiedzić w Kołobrzegu?

Atrakcje turystyczne Kołobrzegu

Pierwsze skojarzenie z Kołobrzegiem, jakie przychodzi do głowy to morze. Nie jest to jedyna atrakcja tego miasta. Przekonaj się sam co zwiedzić w Kołobrzegu.

Latarnia Morska

Czymże byłby nadmorski kurort bez latarni morskiej? Kołobrzeska latarnia nie należy do najstarszych, odbudowano ją dopiero po II wojnie światowej. Jej największą zaletą jest duży taras widokowy, z którego rozciąga się piękny widok na Kołobrzeg. Wejście na latarnie jest płatne, bilet normalny kosztuje 8 złotych, natomiast ulgowy 6 złotych, co nie jest zbyt wygórowaną ceną za tak piękne widoki.

Dziki Zachód w Zieleniewie

Co prawda Dziki Zachód nie mieści się w Kołobrzegu, ale w jego okolicy, jednak warto się tam przejechać. Dziki Zachód to wspaniała atrakcja dla całych rodzin. Znajduje się tutaj rekonstrukcja westernowskiego miasteczka oraz wioski indiańskiej. Na zwiedzających czeka tutaj mnóstwo atrakcji, można nauczyć się strzelać z łuku, obejrzeć pokaz rzucania lassem czy tańca indiańskiego, zwiedzić małe ZOO oraz zdecydować się na przejażdżkę koniem lub wielbłądem. Z myślą o dzieciach znajdziemy tutaj również wesołe miasteczko, w którym można spróbować utrzymać się na mechanicznym byku, wziąć udział w loterii, sprawdzić się na kowbojskiej strzelnicy, poszaleć na autodromie lub bawić się w kulach wodnych.

webandi / Pixabay

Molo

Kolejny obiekt tego typu obok Sopotu warty do odwiedzenia. Kołobrzeskie molo ma 220 metrów długości. Na całej długości molo usytuowane są ławeczki, na których można odpocząć. Na końcu mieści się specjalna przystań, gdzie osoby chcące skorzystać z uroków rejsów statkami wycieczkowymi mogą do nich wsiąść. Wstęp na molo jest bezpłatny.

Bindaż

Obecnie rzadko spotykany element architektury parkowej. Mieści się przy ulicy Towarowej. Forma kolebki została spopularyzowana w barokowych ogrodach. Otrzymuje się ją, przycinając drzewa w odpowiednim kształcie, dodatkowo wzmacniając je specjalną kratownicą. Przez lata bindaż był zaniedbany i dopiero w ostatnich latach odzyskał dawną świetność. Obecnie jest pomnikiem przyrody.

Bazylika Mariacka – Taras widokowy

Budowę bazyliki rozpoczęto w 1300 roku. Została wybudowana w miejscu, gdzie dawniej mieścił się kościół pod wezwaniem św. Mikołaja. Przez lata budynek mocno ucierpiał, szczególnie w czasie wojen. Dopiero w drugiej połowie XX wieku zajęto się jego renowacją. W 2013 roku na ostatnim poziomie bazyliki udostępniono zwiedzającym taras widokowy, na którym poza cała panoramą miasta można zobaczyć hełmy wieżowe, w których mieszczą się 3 dzwony, a także poddasza nad sklepieniem świątyni. Na wieżę można wejść w wyznaczonych godzinach, od 10:00 do 16.30. Wchodząc na górę, turyści mogą skorzystać z windy, lub zmierzyć się z 216 schodami.

tworzymyreklame / Pixabay

Znacie jeszcze jakieś miejsca, które warto zwiedzić w Kołobrzegu? Koniecznie podzielcie się nimi z nami!

Źródło zdjęcia głównego: webandi / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *