Czy warto uczyć się języka niderlandzkiego?

Czy warto uczyć się języka niderlandzkiego?

Każdy język ma swoją trudność. Czasami jest to ilość oraz stopień skomplikowania czasów gramatycznych, a w innych przypadkach dotyczy to rozbudowanego słownictwa. Dziś najbardziej pożądaną umiejętnością jest angielski. Jednak ten stan umysłu już powoli mija. Dlaczego? O tym dowiesz się czytając dalej!

Już nie tylko angielski? To przeżytek…

Oczywiście, że nie. Ludzie coraz częściej podróżują znając języki takie, jak hiszpański czy duński. W ten sposób znacznie łatwiej jest się dogadać z rdzenną ludnością. W przypadku biznesu również można zauważyć podobną tendencję. Na rynku pracy coraz więcej ofert wymaga znajomości konkretnego języka tego państwa, z którym współpracuje przedsiębiorstwo. To pomaga przede wszystkim w lepszym utrzymaniu kontaktu oraz relacji z firmą.

OnzeCreativitijd / Pixabay

Czytanie po niderlandzku?

Tak jak każda wymowa tak samo język niderlandzki ma swoje trudności. Dotyczą one przede wszystkim czytania spółgłoski “g”. To właśnie w jej przypadku pojawia się najwięcej zmagań uczniów. Z czego to wynika? Prawidłowo wymówiona polega na “charczeniu”. Jest to podobna maniera, co w języku niemieckim Jednak znajdziesz w tym zakresie wiele materiałów chociażby na YouTube.

Gramatyka niderlandzka?

Gramatyka sama w sobie nie jest trudna. To, co najważniejsze nie musisz się obawiać rodzajników. To zmora każdego w przypadku niemieckiego. Tam należy się ich uczyć na pamięć. Jednak w przypadku niderlandzkiego zdecydowanie bardziej naturalnie wypadają dla Polaków.

millionairemob / Pixabay

Słownictwo  w języku niderlandzkim

Bardzo często wiele osób po pierwszym pobycie w Holandii odnosi wrażenie, że słucha języka, który jest mieszanką angielskiego oraz niemieckiego. Tak się składa, że niderlandzki łączy w sobie właśnie wiele słów obcego pochodzenia. Jednak to dobra wiadomość, ponieważ znając niemiecki oraz angielski na pewno łatwiej będzie się Tobie nauczyć również tego języka.

Bez względu  na to, czy język niderlandzki jest dla Ciebie trudny, czy też nie, jeśli faktycznie planujesz podróże, pracę lub życie w tamtych terenach, wówczas na pewno warto podjąć próbę nauki. W zasadzie jest to warunek konieczny, by tam egzystować. Jednak na tle omówionych już przez nas języków, niderlandzki nie wypada wcale tak źle.

Źródło zdjęcia głównego: PublicDomainPictures / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *