Wakacje z psem

Wakacje z psem

Planujesz wakacje lub czeka Cię wyjazd do rodziny i nie chcesz rozstawać się ze swoim pupilem? Zabierz go razem ze sobą, pod warunkiem, że rodzina bądź właściciel ośrodka, w którym spędzisz urlop, nie ma nic przeciwko. Pamiętaj jednak, że musisz się do tego odpowiednio przygotować. Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć, zabierając swojego psa na wakacje.

Przygotowania do podróży

Planując wakacje z psem, przygotowania najlepiej zacząć od wizyty u weterynarza z naszym pupilem. Na wszelki wypadek mogą nam się przydać środki na chorobę lokomocyjną. Warto przy okazji sprawdzić, czy pies ma aktualne wszystkie szczepienia i zaaplikować środek przeciw kleszczom. Książeczkę zdrowia psa należy koniecznie zabrać ze sobą. Pies również nie powinien się zbytnio najadać przed podróżą ani jeść bezpośrednio przed wyjazdem.

wakacje z psem, pies wystawiający głowę z okna samochodu
Free-Photos / Pixabay

Co spakować na wakacje z psem?

Książeczka zdrowia to nie wszystko, co należy zabrać dla swojego pupila. Przede wszystkim pies przy obroży powinien mieć przypiętą adresówkę z naszym adresem i telefonem, w przypadku gdy się zgubi, znalazca bez problemu odnajdzie jego opiekuna. Należy również pamiętać o pożywieniu, które spożywa nasz pies oraz miseczkach na to jedzenie, a także wodę w butelkach dla naszego psa, aby mógł napić się podczas drogi. Warto wziąć ze sobą również ulubioną zabawkę psa. Punktem obowiązkowym na liście jest również obroża, kaganiec i smycz. Przydadzą się również torebki na odchody oraz preparat przeciw komarom i kleszczom.

Jak przygotować samochód na podróż?

Wakacje z psem nie muszą być ogromnym wyzwaniem, gdy właściwie się do nich przygotujesz. Kolejną rzeczą, o jaką powinieneś zadbać, jest przygotowanie samochodu na transport swojego psa. W przypadku, gdy dysponujesz wolną przestrzenią bagażową (samochody typu combi), możesz przygotować tam dla psa posłanie. Wystarczy, że położysz tam koc i specjalną matę antypoślizgową, a psu na pewno będzie dużo wygodniej niż na tylnej kanapie. Gdy taką przestrzenią nie dysponujesz, możesz przewieźć psa na tylnej kanapie. W takim przypadku należy zaopatrzyć się w specjalne szelki dostosowane do rozmiaru psa. Nie uruchamiają one psa całkowicie, dzięki czemu może się on swobodnie poruszać po samochodzie. Małego pieska możesz natomiast przewieźć w specjalnym kontenerze. Przypina się go na tylnej kanapie, dzięki czemu zapewnia ona pupilowi większe bezpieczeństwo. Jeśli martwimy się o naszego psiaka w transporterze, warto włożyć do środka jego ulubiony kocyk czy zabawkę, żeby się nie denerwował.

wakacje z psem, czarny pies w samochodzie, który wystawia język
Free-Photos / Pixabay

Jak powinna wyglądać nasza podróż na wakacje z psem?

Pies także potrzebuje przerw w podróży. Powinniśmy się więc zatrzymywać co najmniej co dwie godziny, aby pies mógł spokojnie się napić, trochę się poruszać i załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. W przypadku, gdy pies śpi, nie trzeba go specjalnie budzić. Kiedy się obudzi, na pewno da nam znać, że to czas na przerwę.

Planując wakacje z psem, należy równie dobrze zadbać o naszego pupila, jak o wszystkich innych członków rodziny. Dzięki temu spokojnie przebiegnie podróż, a na miejscu pies będzie czuł się prawie jak w domu. Planujesz wyprawę ze swoim czworonogiem do Chorwacji? Kliknij tutaj i przeczytaj!

Źródło zdjęcia głównego: Yolanda / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *