Wyjazd do pracy? Na wakacje? A może chcesz wysłać paczkę do Niemiec? Oto najlepsze sposoby!

Wyjazd do pracy? Na wakacje? A może chcesz wysłać paczkę do Niemiec? Oto najlepsze sposoby!

Którędy do Niemiec, czyli w jaki sposób dostać się do naszego zachodniego sąsiada? Mając na uwadze, że coraz częściej podróżujemy, czy to w celach turystycznych, czy po prostu chcemy odwiedzić rodzinę, która wyemigrowała w tamte strony. Strefa Schengen zapewniła nam możliwość swobodnego podróżowania w granicach Unii Europejskiej, nic więc dziwnego, że z niej korzystamy. Jak więc wybrać się do Niemiec? Z jakiego środka transportu skorzystać? Które przewozy do Niemiec są najbardziej optymalne?

Samolotem?

Trzeba przyznać, że to rozwiązanie brzmi na szybkie i wygodne, jednak ma kilka wad. Przede wszystkim cena biletu może być odstraszająca, zwłaszcza że nie wybieramy się w daleką orientalną podróż, tylko właściwie tuż za granicę! Nie wspominając już o opóźnieniach, które mogą nas spotkać, gdyż będziemy musieli dosiąść się do lotu, który ma międzylądowanie w Niemczech, a potem leci dalej. Jeśli jesteśmy w miejscu startu samolotu to mamy większe szanse wylecieć o czasie. Do tego dochodzi problem wynajęcia samochodu bądź taksówki, z samego lotniska, jeśli nikt na nas nie czeka z gotowym transportem. Samolot więc jest rozwiązaniem szybkim, ale drogim, obciążonym problemami logistycznymi. Jeśli ktoś nie lubi odrywać stóp od ziemi, tym bardziej jest to problematyczny wybór.

Pociągiem?

Może więc pociągiem? Tutaj również może nas zaskoczyć cena oraz możliwe opóźnienia. Całkowitą loterią jest też pociąg, na którym trafimy, może być komfortowy lub nie – wtedy trzeba się przyszykować na długą i niewygodną podróż, z nadzieją na brak dodatkowych atrakcji zapachowych z toalety. Do tego dochodzą współpasażerowie. Dobrze znosi się obecność kilku osób, ale cały wagon jest o wiele bardziej wymagający, zwłaszcza jeśli na pokładzie pojawi się duża ilość dzieci, które niekoniecznie chcą spać. Pociąg to również pojawia się problem logistyczny, gdyż najpierw musimy dotrzeć do dworca, z którego takie pociągi w ogóle kursują, a potem na stacji końcowej znaleźć sobie dalszy transport.

Samochodem?

To może jednak własny samochodem? Wydaje się to łatwym rozwiązaniem, jednak trzeba wziąć pod uwagę cenę paliwa, a także ewentualnych mandatów. To nieprzyjemność, z którą trzeba się liczyć, zwłaszcza jeśli przyjdzie ową należność zapłacić w euro. Do tego dochodzą standardowe problemy z parkingiem – brak miejsc lub wysokie opłaty za skorzystanie z niego. Nie wspominając już o możliwości awarii samego samochodu, co pociągnie za sobą dalsze komplikacje. Dodajmy do tego jeszcze odległość, przykładowo dojechanie z Drezna, będącego blisko polskiej granicy, do Weeze na granicy z Holandią oznacza pokonanie 626 kilometrów, co oznacza jakieś 6 godzin i 30 minut ciągłej jazdy. Do tego czasu trzeba doliczyć jeszcze przerwy. Nie jest to więc najwygodniejszy sposób podróżowania, pozostawać w ciągłej koncentracji przez tyle godzin. Można oczywiście skorzystać z cudzego samochodu, wykorzystując np. opcje BlaBlaCar. Nigdy jednak nie wiemy, na kogo trafimy za kierownicą, ani jak będzie zaplanowana trasa.

Może jednak busem?

Wbrew pozorom wybranie właśnie busa jest najwygodniejszą opcją. Dlaczego? Otóż mamy pewność, że za kierownicą siedzi licencjonowany kierowca, którego zawsze możemy spytać o trasę. Podczas gdy on będzie prowadzić, my możemy się zrelaksować według własnego uznania, wybierając sen, książkę, tablet czy na co tylko będziemy mieli ochotę. Po drodze zawsze są przewidziane przerwy, więc nie braknie okazji do rozprostowania nóg. Bus też posiada ograniczoną liczbę miejsc, dlatego nie będziemy musieli mierzyć się z całym wagonem ludzi. W mniejszej przestrzeni łatwiej o przyjemną atmosferę powstaje też szansa nawiązania ciekawych relacji z innymi podróżującymi. Można również spytać o opcje tak zwanego przejazdu z drzwi pod drzwi, czyli spod własnego domu do miejsca docelowego, dzięki temu nie trzeba się martwić problemami logistycznymi. Kolejnym atutem busa są również oferowane przez niego przewozy paczek u kierowcy. Mamy wtedy pewność, że paczka trafi do adresata, nie zaginie po drodze, a także, że nie zostaną naliczone dodatkowe opłaty np. za nieregulaminowy kształt, jak to jest praktykowane na poczcie. Busy do Niemiec  https://www.buss.com.pl/ to komfortowy i pewny wybór, który zapewni nam udaną podróż do Niemiec.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *