Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Kolejnym polskim miastem, w którym zatrzymamy się na chwilę dłużej, jest Wrocław. Miasto słynące z przepięknej architektury i mostu Zakochanych. Nie są to  jedyne atrakcje tego miasta. Podpowiadamy, co warto zwiedzić we Wrocławiu.

Atrakcje turystyczne we Wrocławiu

Stolica dolnego Śląska wręcz obfituje w warte do zwiedzenia. Już nie musisz zastanawiać się, co warto zwiedzić we Wrocławiu, oto nasze propozycje miejsc wartych do zobaczenia.

Rynek

Piękny średniowieczny plac targowy, stanowiący wizytówkę Wrocławia. Zajmuję powierzchnię ponad 3 hektarów, co czyni go jednym z największych dawnych placów targowych w Polsce. Na rynku znajduje się piękny gotycki ratusz. W jego podziemiach znajduje się jeden z najstarszych lokali gastronomicznych, czyli Piwnica Świdnicka. Urok rynkowi dodają otaczające go kamienice, które ufundowali wrocławscy patrycjusze. Nie jest on jedynie atrakcją turystyczną, odbywają się na nim przeróżne imprezy, wydarzenia kulturalne, a w okresie przedświątecznym rynek zamienia się w przepiękny jarmark bożonarodzeniowy

Zoo

Najstarsze w Polsce zoo mieści się właśnie we Wrocławiu. Obfituje ono w wiele gatunków zwierząt. Największą atrakcją jest Afrykarium. Unikatowe oceanarium, gdzie możemy podziwiać gatunki pochodzące wyłącznie z Czarnego Lądu – od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zachwycają m.in. żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty.

Pexels / Pixabay

Ostrów Tumski

To najstarsza część Wrocławia. Przez lara podlegała władzy kościelnej. Obecnie jest to nastrojowe miejsce, w sam raz dla zakochanych. W skład Ostrowa Tumskiego wchodzi m. in. późnoromański kościół Św. Idziego, katedra Jana Chrzciciela, XIII-wieczna Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena, Pałac Arcybiskupi, brama kluskowa. Największą atrakcją jest jednak most Tumski, zwany również mostem Zakochanych, gdzie znaleźć możemy zawieszone przez zakochanych kłódki.

Panorama Racławicka

Słynne płótno przedstawiające zwycięską bitwę Polaków pod Racławicami znajduje się właśnie we Wrocławiu. Nad Panoramą pracowało wielu sławnych artystów, m. in. Wojciech Kossak, Tadeusz Popiel czy Włodzimierz Tetmajer. Obraz znajduje się w specjalnie wybudowanej rotundzie, gdzie podczas zwiedzania widzowie mogą słuchać komentarza na temat historii obrazu, postaci i wydarzeń.

Hala Stulecia

Jest to jedno z największych dzieł architektury XX wieku, które znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowana została w setną rocznicę zwycięstwa koalicji antyfrancuskiej nad armią Napoleona. Obecnie jest ona miejscem wielu wydarzeń kulturalnych.

Makalu / Pixabay

Muzeum Narodowe

W kolekcji muzeum znajdują się dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej, barokowej, sztuka Śląska oraz prace artystów współczesnych. Do najsłynniejszych dzieł należą m.in. „Madonna z Jezusem i św. Janem” Agnolo Bronzino, „Pejzaż zimowy z łyżwami i pułapką na ptaki” Pietera Brueghela Młodszego oraz „Portret chłopca” Jeana Chardina. Panorama Racławicka jest również oddziałem Muzeum.

Iglica

Jest to jednej z najbardziej charakterystycznych punktów architektonicznych. Mierzy ponad 96 metrów wysokości. Stalowa konstrukcja jest projektem Stanisława Hempla.

Fontanna Multimedialna

Znajduje się ona w pobliżu Hali Stulecia. Jest to największa w Polsce fontanna i jedna z największych w Europie. Zajmuje ona powierzchnię około 1 hektara. Fontanna działa tylko w sezonie letnim – od ostatniego weekendu kwietnia lub pierwszego weekendu maja do końca października. Szczególnie spektakularne są pokazy nocne.

uroburos / Pixabay

Wrocław to kolejne miasto na mapie Polski, które warto odwiedzić. Już nie musisz zastanawiać się, co warto zwiedzić we Wrocławiu! Pakuj walizki i nadrabiaj zaległości.

Będąc we Wrocławiu warto podnieść nieco swój poziom adrenaliny i wybrać się również na Dream Jump.

Źródło obrazka wyróżniającego: przemokrzak / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *