Co zwiedzić w Hiszpanii?

Co zwiedzić w Hiszpanii?

Hiszpania od zawsze cieszyła się licznymi odwiedzinami turystów ze wszystkich czterech stron świata. Czemu zawdzięcza swoją wycieczkową popularność? Przede wszystkim rewelacyjny klimat – ciepły. Dużo słońca za oknem, ale i … w sercu. Hiszpanie są ludźmi nieziemsko gościnnymi i życzliwymi dla innych. Pierwszym czego nauczysz się w języku hiszpańskim (czy warto uczyć się języka hiszpańskiego – kliknij tutaj) to odpowiednie rozumienie pytania: jak leci? Otóż nie może mieć miejsca, żeby odpowiedzieć, że źle, bo … boli ząb, głowa czy zgubiło się kilka groszy na ulicy. Kiedy mówimy, że coś nie gra w naszym życiu, trzeba mieć naprawdę mocny argument za fatalnością naszej obecnej sytuacji. Hiszpanie są bardzo emocjonalni i pomyślą zaraz o wielkiej tragedii, usiądą z nami i będą rozmawiać. Dlaczego warto uciec do Hiszpanii nawet na kilka dni? Chociażby dlatego, aby nasze codzienne zmartwienia w tak radosnym kraju zmieniły się momentalnie w nic nieznaczące błahostki.

Pampeluna

Dziś jest stolicą Navarrą. Założona w 75 r. p.n.e. przez Rzymian. Słynie przede wszystkim z przepięknej starówki, której uroku dodają mury ją otaczające. Dla tych, którzy lubią się rozerwać czeka fiesta Sanfermines. Wówczas odbywają się bieganiny ludzi i byków ulicami miasta.

Aranjuez

Bardzo znany ośrodek turystyczny z ciekawą nutą historyczną. Od XVI w. znajdowała się tam rezydencja hiszpańskich królów. Na liście koniecznych do zwiedzenia w Aranjuez koniecznie powinien być wpisany renesansowy pałac królewski z pięknymi ogrodami i fontannami.

Alhambra

Z języka arabskiego znaczy tyle, co „Czerwona Wieża”. W historii została zapamiętana jako twierdza mauretańskich wojowników. Ocenia się ją jako najpiękniejszy zabytek arabskiego budownictwa w Europie. W jej skład wchodzą liczne dziedzińce wraz z dekorowanymi salami – Alkzaby.

dominickvietor / Pixabay

Wybrzeże Morza Śródziemnego

Statystyki wskazują, że hiszpańskie plaże odwiedza rocznie ponad 30 mln turystów. Szczególnie popularne miejsca to Costa Brava (Dzikie Wybrzeże) oraz Costa del Sol (Wybrzeże Słońca). Ci, którzy są spragnieni wrażeń oraz zasmakowania życia nocnego powinni pokierować swoją wycieczkę w stronę Ibizy – klubowa stolica świata.

Cueva de Nerja

Jest to zespół górskich jaskiń w okolicach miejscowości Nerja – wybrzeże Costa del Sol w Hiszpanii. Co tam można znaleźć? Przede wszystkim jest to kraina słynąca z takich formy geograficznej sztuki, jak stalaktyty, stalagmity, kolumny oraz inne. Do tamtejszych atrakcji należy zaliczyć również malowidła skalne. Festiwal muzyki poważnej to ciekawe wydarzenie, które polecamy mieć na uwadze, planując pobyt w miejscowości.

Montserrat

To miejsce w Katalonii, a dokładniej klasztor na Montserrat. Jego lokalizacja wskazuje 40 km od Barcelony. Docierają tutaj nie tylko pielgrzymki z Katalonii, ale również z całej Hiszpanii. Kogo tam można spotkać? Odpowiedź brzmi „Czarnulka”. Kim jest owa postać? To Matka Boża z Dzieciątkiem. Oczekuje na wiernych w renesansowej bazylice.

Antonio_Cansino / Pixabay

Źródło obrazka wyróżniającego: Efraimstochter / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *