Co warto zwiedzić w Niemczech?

Co warto zwiedzić w Niemczech?

U naszych bliskich sąsiadów spotkamy wiele ciekawych atrakcji. Wybierając się w podróż do Niemiec, warto zaplanować wyprawę tak, aby znaleźć się zarówno w zachodniej jak i wschodniej części państwa. Dlaczego? Pozwoli to zobaczyć pewien kontrast, jaki jest obecny w Niemczech. Przyczyny takiego status quo należy szukać w II wojnie światowej, która dzieląc kraj w połowie na kapitalistyczny i komunistyczny, sprawiła, że część wschodnia (Niemiecka Republika Radziecka) oraz zachodnia (Republika Federalna Niemiec) różnią się od siebie pod względem rozwojowym. Wschód jest zubożały i zacofany, natomiast zachód – rozwinięty, zamożny.

Zamki

Decydując się na odwiedziny w Niemczech, warto zwiedzić tutejsze zamki. Godnym polecenia jest na pewno, leżący w Saksonii, Scharfenstein. Budowla pochodzi z XIII wieku i obecnie znajduje się w niej Muzeum Zabawek i Muzeum Karola Stülpnera. Warto również zwiedzić Tranusnitz. Częścią budowli jest imponująca wieża, z której można podziwiać okolicę. Allstedt oferuje swoim turystom możliwość wynajęcia noclegu w oryginalnej komnacie. W Bawarii przy granicy znajdują się natomiast dwa zamki – Neuschwanstein i Hohenschwangau. Neuschwanstein  to niczym wyjęty z bajki zamek pełen balkonów i ozdobnych wieżyczek. Hohenschwangau wzniesiony został przez króla Maksymiliana II Bawarskiego. Oba zamki łączy ulica Romantyczna. Warto mieć również na uwadze zamek Saalburg w Bad Homburg oraz Mareinburg – słynną twierdzę warowną.

Berlin

Niemiecka stolica pełna wspaniałych zabytków takich jak Reichstag czy Brama Brandenburska oferuje turystą również bogatą ofertę kulturalną. Gratką dla miłośników historii będzie na pewno Wyspa Muzeów.

Couleur / Pixabay

Drezno

Miasto łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Lewy brzeg zdominowany jest przez renesansowe, barokowe i klasycystyczne budowle. Zwiedzając Drezno koniecznie trzeba zwiedzić Kościół Frauenkirche, Zwinger, Opera Sempera, pałace nad Łabą czy miasto-ogród Hellerau.

Baden – Baden

Miasto, w którym czas stoi w miejscu. Oferuje swoim turystom nie tylko wspaniałe widoki, ale również korzystny klimat. Wspaniały zespół parkowo-ogrodowy, jedno z piękniejszych kasyn świata, imponujący gmach opery i filharmonii oraz cudowne kawiarenki i restauracje sprawiają, że to miasto jest tak wyjątkowe.

Inne ciekawe miejsca

Berlin, Drezno i Baden-Baden to nie jedyne miasta, które warto odwiedzić. W Akwizgranie możemy zwiedzać słynną katedrę, miejsce pielgrzymek Karola Wielkiego. W okolicy katedry znajduje się również XVI-wieczny ratusz. W Kolonii zwiedzać możemy słynną na całą Europę katedrę. W Poczdamie znaleźć możemy przepiękne pałace i ogrody. W miejscowości Limes znajduje się natomiast pamiątka z czasów rzymskich, czyli 550 km murów obronnych. W uniwersyteckim miasteczku Wurzburg zwiedzać możemy barokową rezydencję biskupią oraz Gabinet Zwierciadlany.

liggraphy / Pixabay

Natura

Niemcy to nie tylko zabytki. Każdy z regionów posiada swój specyficzny urok. Schwarzwald pełen jest ścieżek i tras spacerowych oraz kurortów z wodami termalnymi. Znajduje się tu również park rozrywki Steinwasenpark, gdzie znajdziemy zwierzęta na naturalnych wybiegach, jeziora oraz najdłuższy wiszący most świata. Nie zapominajmy również o Jeziorze Bodeńskim. Nad jego brzegiem leży kurort Friedrichshafen, gdzie mamy możliwość odbycia lotu sterowcem. Z wielu miejscowości położonych nad brzegiem Jeziora Bodeńskiego odpływają statki na „wyspę kwiatów” – Mainau, gdzie znajduje się największa w Niemczech motylarnia. W okolicy jest również Muzeum Palafitów. Wyspy Fryzyjskie, Amrum – kraina lasów i przepięknych wrzosowisk albo Morze Wattowe to miejsca, które również wprawiają swoimi walorami przyrodniczymi zwiedzających w zachwyt.

Nasi zachodni sąsiedzi mają wiele do zaoferowania dla swoich turystów. Nie są to jedynie zabytki, ale również malownicze krainy i krajobrazy. Warto mieć to na uwadze, planując wycieczkę do tego kraju.

Autokarem do Niemiec – sprawdź, jakie przejazdy oferuje firma Sindbad – m.in do Essen (Niemcy). Podróżuj wygodnie i szybko!

Źródło zdjęcia wyróżniającego: ArtTower / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *