Co warto zwiedzić w Azji? (Cz.3)

Co warto zwiedzić w Azji? (Cz.3)

Na świecie jest wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić. Szczęściarzem jest ten, kto będzie mieć okazję zobaczyć w swoim życiu wszystkie z nich. Azja jest największym kontynentem na całym świecie, co sprawia, że zwiedzania jest naprawdę sporo. Jednak można wyróżnić kilka prawdziwych perełek, które na pewno trzeba starać się zobaczyć będąc w Azji. Kraje, które mają ciekawą kulturę to na pewno: Indie, Japonia, Chiny oraz Rosja. Jednak nie tylko tam znajdziesz miejsca godne uwagi. W takim razie gdzie należy się kierować?

Wzgórza Czekoladowe na Filipinach

Kto nie lubi czekolady?! Jest smaczna, a do tego poprawia humor! Dlatego warto zainteresować się Czekoladowymi Wzgórzami położonymi na Filipinach. Jednak niestety tutaj pojawia się rozczarowanie. Ich nazwa jest tylko i wyłącznie ze względu na ich kolor. Nie są jadalne. Znajdziesz tam około 3000 podobnych do siebie kopców, które są wysokie na kilkadziesiąt metrów oraz porośniętych w dodatku trawą. Legenda głosi, że kopce te powstały na skutek spadania łez olbrzyma Arogo. Ten zakochał się w śmiertelniczce, skąd wiadomym są już rzewne zachowania kolosa. W końcu jego ukochana zmarła, a on zaczął ją opłakiwać.

Wzgórza, Czekoladowe
scooterenglasias / Pixabay

Jaskinie Niah w Malezji

Jak dostać się do tych majestatycznych jaskiń? Wystarczy wsiąść w samolot w Borneo. Wówczas dzieli ciebie jedynie dwie godziny podróży i jesteś na miejscu. To przecież takie proste. Znajdziesz tam 3 000 ha dżungli. W dodatku jest tam wiele porozrzucanych jaskiń wapiennych. Całość tworzy piękny pomnik przyrody. Można tam spotkać nieraz prowadzone wykopaliska archeologiczne. Od czasu można spotkać tam również nietoperze.

Jaskinie
dimitrisvetsikas1969 / Pixabay

Angkor Wat w Kambodży

Czym jest Angkor Wat? To najbardziej popularna świątynia kompleksu w khmerskim mieście Siem Reap. Jak przedstawić to prościej? Jest to przede wszystkim upadłe miasto, które jest porośnięte bujną roślinnością, a posągi władców są pokryte mchem. To ciekawy symbol, który za każdym razem daje zwiedzającym wiele do myślenia: za czym tak naprawdę biegniemy i gonimy, kiedy koniec końców wszystko zostanie obrócone w ruiny.

baluda / Pixabay

Azja jest kontynentem o bardzo pokaźnych rozmiarach, co sprawia, że punktów do zwiedzania jest cała masa. Przede wszystkim na tych terenach do dnia dzisiejszego można zobaczyć przede wszystkim wiele różnych kultur oraz poznać niejedną ciekawą osobę. W przypadku języka najlepiej dogadasz się wtedy, kiedy będziesz płynnie rozmawiać po rosyjsku oraz chińsku. Są to dwa najbardziej powszechnie użytkowane języki po wschodniej stronie świata. Oczywiście angielski będzie bardzo pomocny w nawiązywaniu kontaktu.

Źródło zdjęcia głównego: hempelfrankfurt / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *