Co warto zwiedzić w Azji? (Cz. 4)

Co warto zwiedzić w Azji? (Cz. 4)

Na świecie jest wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić. Szczęściarzem jest ten, kto będzie mieć okazję zobaczyć w swoim życiu wszystkie z nich. Azja jest największym kontynentem na całym świecie, co sprawia, że zwiedzania jest naprawdę sporo. Jednak można wyróżnić kilka prawdziwych perełek, które na pewno trzeba starać się zobaczyć będąc w Azji. Kraje, które mają ciekawą kulturę to na pewno: Indie, Japonia, Chiny oraz Rosja. Jednak nie tylko tam znajdziesz miejsca godne uwagi. W takim razie gdzie należy się kierować?

Rafa koralowa Tubbataha na Filipinach

W przypadku oceanów bardzo często można zaobserwować ciekawe stworzenia z estetycznym wyglądem. Roślinność pod wodą jest również estetycznym tworem, którym zachwyca się niemalże każdy. Na środku Morza Sulu można znaleźć jedno z najbardziej popularnych punktów do nurkowania. To miejsce, gdzie możesz nurkować z delfinami oraz spotkać niejednego żółwia. Jeśli faktycznie interesuje ciebie spotkanie z mieszkańcami rafy koralowej, wówczas to miejsce jest wręcz szczytem twoich marzeń. Znajdziesz tutaj nawet ponad trzysta gatunków koralowców. Warto zabrać ze sobą aparat podwodny, aby uwiecznić te piękne chwile.

Rafa, Koralowa
AliceKeyStudio / Pixabay

Zatoka Ha Long w Wietnamie

W całej Azji jest wiele pięknych miejsc, które zapierają dech w piersiach. Takim przykładem jest właśnie Zatoka Ha Long. Jest to skupisko 2000 skalistych wysp oraz wapiennych maczug. To dzieło natury znajdziesz w północnej części Wietnamu. W dodatku pod samą wodą znajdziesz jeszcze ruchliwe miasta raf koralowych.

Ha, Long
Kenznguyen / Pixabay

Świątynia Lotosu w Indiach

Nazwa świątyni nie jest wymysłem kogoś ważnego w Indiach. Jej geneza jest bardzo klarowna. Po prostu wygląda jak kwiat lotosu – składa się dokładnie z siedmiu płatków. Cała świątynia naraz może pomieścić w sobie około 2,5 tys. bahaistów, czyli zwolenników przekonania, że ludzie stanową duchową jedność. Jest to miejsce przeznaczone dla każdego. Może się tam pomodlić każdy. Dlaczego? Brak jest tam jakichkolwiek symboli religijnych.

Świątynia, Lotosu
harmeet9000 / Pixabay

Azja jest kontynentem o bardzo pokaźnych rozmiarach, co sprawia, że punktów do zwiedzania jest cała masa. Przede wszystkim na tych terenach do dnia dzisiejszego można zobaczyć przede wszystkim wiele różnych kultur oraz poznać niejedną ciekawą osobę. W przypadku języka najlepiej dogadasz się wtedy, kiedy będziesz płynnie rozmawiać po rosyjsku oraz chińsku. Są to dwa najbardziej powszechnie użytkowane języki po wschodniej stronie świata. Oczywiście angielski będzie bardzo pomocny w nawiązywaniu kontaktu.

Źródło zdjęcia głównego: sciencefreak / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *