Co warto zwiedzić w Azji? (Cz.2)

Co warto zwiedzić w Azji? (Cz.2)

Na świecie jest wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić. Szczęściarzem jest ten, kto będzie mieć okazję zobaczyć w swoim życiu wszystkie z nich. Azja jest największym kontynentem na całym świecie, co sprawia, że zwiedzania jest naprawdę sporo. Jednak można wyróżnić kilka prawdziwych perełek, które na pewno trzeba starać się zobaczyć będąc w Azji. Kraje, które mają ciekawą kulturę to na pewno: Indie, Japonia, Chiny oraz Rosja. Jednak nie tylko tam znajdziesz miejsca godne uwagi. W takim razie gdzie należy się kierować?

Lasy deszczowe w Malezji

Jeśli ktoś nie radzi sobie na wysokościach, zapewne nie byłby zadowolony z takiej atrakcji. Dlaczego? Pomiędzy ogromnymi drzewami są zawieszone drewniane mosty i to właśnie jest… droga w rezerwacie Sepilok do Centrum Rehabilitacji Orangutanów. Co można tutaj zaobserwować? Przede wszystkim widoczne gołym okiem są wpływy człowieka na świat naturalny. Jeśli interesujesz się środowiskiem naturalnym, wówczas jest to miejsce obowiązkowe dla twojej osoby. W dodatku jest to jeden z najstarszych lasów. Co jeszcze tutaj znajdziesz? Największy kwiat na całym świecie, czyli reflezję.

Lasy, Deszczowe
nile / Pixabay

Góra Fudżi w Japonii

Najwyższy szczyt Japonii oraz czynny wulkan bardzo często jest przedmiotem inspiracji wielu artystów takich, jak malarze. Oczywiście można wdrapać się na sam szczyt na wiele sposobów. W tym celu dojdziesz tam pieszo oraz dojedziesz busem. Z samej góry rozciąga się widok na pięć jezior otaczających Fudżi dookoła. Jak należy w ogóle tłumaczyć samą nazwę góry? Fudżi tłumaczy się bardzo często, jako „Obfity szczyt” lub „Wysoki szczyt”. Samo słowo „fudżi” odnosi się do imienia bogini ognia.

Fudżi
Kanenori / Pixabay

Zakazane miasto w Chinach

Jest to wielki kompleks pałacowy, który jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji na całym świecie. Co w nim jest takiego niezwykłego? Przez pięć wieków istnienia tego kompleksu zamieszkiwało go dwudziestu czterech władców. Imponujące są również statystki mówiące o pracownikach pracujących przy jego budowie: 100 000 artystów oraz 1 000 000 robotników. Ciekawostką jest ilość pokoi. Odwiedzając cały kompleks masz do zobaczenia 9999 pomieszczeń. Dawniej dostęp do tego miejsca mieli tylko bliscy z otoczenia samego cesarza.

Zakazane, Miasto
LoggaWiggler / Pixabay

Azja jest kontynentem o bardzo pokaźnych rozmiarach, co sprawia, że punktów do zwiedzania jest cała masa. Przede wszystkim na tych terenach do dnia dzisiejszego można zobaczyć przede wszystkim wiele różnych kultur oraz poznać niejedną ciekawą osobę. W przypadku języka najlepiej dogadasz się wtedy, kiedy będziesz płynnie rozmawiać po rosyjsku oraz chińsku. Są to dwa najbardziej powszechnie użytkowane języki po wschodniej stronie świata. Oczywiście angielski będzie bardzo pomocny w nawiązywaniu kontaktu.

Źródło zdjęcia głównego: PIRO4D / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *