Co warto zwiedzić na Madagaskarze?

Co warto zwiedzić na Madagaskarze?

Niektórzy wolą zdecydowanie bardziej egzotyczne podróże. Nie interesuje ich za bardzo Grecja czy Hiszpania, gdzie można spotkać tłumy turystów. Wolą oni udać się do krajów o wiele mniej popularnych turystycznie. Doskonałym przykładem takiego kraju jest Madagaskar. Przedstawiamy krótki poradnik, co należy wiedzieć przed podróżą oraz co warto zwiedzić na Madagaskarze.

Krótki poradnik, czyli co należy wiedzieć przed podróżą?

Zanim zaczniemy myśleć o podróży i o tym co warto zwiedzić na Madagaskarze, na samym początku powinniśmy sprawdzić jak przygotować się do takiej podróży. Przydatne będą informacje typu jak dotrzeć na Madagaskar lub czy potrzebna jest nam wiza na wizytę w tym kraju.

Jak dotrzeć na Madagaskar?

Na Madagaskar najłatwiej będzie dostać się samolotem. Lotnisko oddalone jest o około 20 km od stolicy kraju, czyli Antananarywy. Na Madagaskar dolecimy z Europy, Azji, a także innych krajów afrykańskich.

Lars_Nissen / Pixabay

Na co należy się zaszczepić przed wylotem na Madagaskar?

Planując podróż na Madagaskar, podobnie jak w przypadku innych krajów afrykańskich warto zaszczepić się przeciw chorobom, które możesz spotkać na miejscu. Obowiązkowo należy się zaszczepić przeciw żółtej febrze, natomiast szczepienia przeciw WZW A, WZW B oraz durowi brzusznemu są zalecane. Ze względu na duże ryzyko zachorowania na malarię warto także przyjmować tabletki przeciw tej chorobie.

Czy, aby wyjechać na Madagaskar potrzebna jest wiza?

Do wjazdu na teren Madagaskaru wiza jest niezbędna. Można ją otrzymać na lotnisku, co kosztuje 50 dolarów. Do podania należy dołączyć dwie fotografie, dlatego warto je włożyć zawczasu np. do portfela, by na pewno mieć je ze sobą.

Jak poruszać się po Madagaskarze?

Najpopularniejszym środkiem transportu na Madagaskarze są taxi-brousse. Są to większe samochody, które pomieszczą nieco więcej pasażerów i mają swoje regularne trasy. Przebieg danej trasy znajdziemy na przedniej szybie. Można także, w przypadku dłuższych odcinków do pokonania poruszać się za pomocą autobusów.

MichaelGaida / Pixabay

Co warto zwiedzić na Madagaskarze?

Kiedy już wreszcie uda nam się dotrzeć na Madagaskar, przychodzi czas na zwiedzanie. Przedstawiamy kilka propozycji miejsc, które warto zwiedzić na Madagaskarze.

Antanarivo

Zwiedzanie warto zacząć od stolicy Madagaskaru, w końcu w jej okolicach wylądujemy. Pełna jest ona samochodów, chaotycznego ruchu oraz przechodniów. Jednocześnie zachwycać może kolonialna architektura, zielone wzgórza za miastem i niezwykła atmosfera.

Park narodowy

Jest no najczęściej odwiedzany park narodowy na wyspie i jednocześnie najłatwiej dostępny. Największą jego atrakcją są bezogoniaste lemury o czarnobiałym futrze, których wygląd na myśl może przywodzić pandy. Bardzo charakterystyczny jest ich sposób nawoływania: podnoszą oni ręce do góry i wydają z siebie świergocące jodłowanie.

Joenomias / Pixabay

Isalo National Park

Kolejnym miejscem, które warto zwiedzić na Madagaskarze jest Isalo National Park. Niezwykły krajobraz, który tworzą zerodowane piaskowce. Półpustynny masyw, skały, wodospady oraz zielone oazy czynią to miejsce idealnym dla pieszych wędrówek.

Aleja Baobabów

Idealnie miejsce szczególnie dla fanów „Małego Księcia”. Aleja Baobabów znajduje się wzdłuż drogi z Morondava do Belon’I Tsiribinha w zachodniej części Madagaskaru. Ponad 1000-letnie, potężne trzewa wywierają ogromne wrażenie na podróżnych.

Ankarana Special Reserve

Kolejnym parkiem, który warto zwiedzić na Madagaskarze jest Ankarana Special Reserve zwany również Park Tsingy. Znajdują się tam ciekawe formacje skalne, pośród których żyje bardzo dużo lemurów, z których Madagaskar tak słynie.

Chikilino / Pixabay

Choć miejsc, które warto zwiedzić na Madagaskarze jest wiele, to kraj ten nie będzie dla każdego. Najbardziej przypadnie on ludziom, który uwielbiają dziką przyrodę oraz ekstremalne warunki terenowe. Jest także idealnym miejscem dla nurków oraz ludzi uwielbiających wspinaczkę.

Źródło zdjęcia głównego: skeeze / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *