Podróż z filmem

Podróż z filmem

Ludzie na różne sposoby próbują umilić sobie czas podróży. Decydują się na książki, filmy, muzykę, pracę… Pomysłów jest wiele. Dziś zastanowimy się, czy warto decydować się na podróż z filmem.

Jak wybrać filmy na podróż?

Wybór filmu do oglądania to zazwyczaj czynność zajmująca więcej czasu od długości samego filmu. Czym się kierować w wyborze? Przede wszystkim swoim własnym gustem, w końcu chcemy urozmaicić swoją podróż, a nie jeszcze bardziej się podczas niej nudzić. Najwygodniej jest skorzystać z internetowych baz filmów. Możemy skorzystać z udostępnionych na nich rankingów, czy przejrzeć filmy z ulubionego gatunku. Pomoce okażą się recenzje, opinie i oceny innych osób, które już ten film oglądały. Warto także zapoznać się ze zwiastunem, żeby nie wybierać w ciemno. Odradzamy filmy katastroficzne, jeśli zbyt bardzo wpływają na Twoją wyobraźnię.

Czy warto oglądać filmy podczas podróży?

Wyjazd zaplanowany, filmy na podróż wybrane, czas na przygotowania. Wbrew pozorom podróż z filmem wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Najpierw trzeba przygotować sprzęt. Jeśli planujesz oglądać film na laptopie, czy tablecie lepiej naładować baterię, w końcu nie zawsze będziesz miał dostęp do prądu. Czeka Cię podróż publicznym środkiem transportu? Lepiej zabierz słuchawki, niektórym zależy na spokoju podczas jazdy. Planujesz oglądać film, korzystając z serwisów internetowych? Sprawdź, czy podczas podróży na pewno będziesz miał zasięg, w końcu nikt nie chciałby, aby film zatrzymał się w najciekawszym momencie, a dalsze oglądanie było niemożliwe. Czasami lepiej zabrać ze sobą film na płycie, wtedy mamy gwarancje, że brak internetu nie przerwie nam oglądania. Nie musisz się decydować na zakup filmu, wystarczy go wypożyczyć z wypożyczalni, tak, wciąż jeszcze można je znaleźć. Mimo tych wszystkich komplikacji film jest ciekawym urozmaiceniem podróży, sprawia, że czas płynie zdecydowanie szybciej, co jest szczególnie pożądane podczas długich wycieczek. Podróż z filmem to także dobra alternatywa dla osób, którzy nie mogą czytać książek podczas jazdy.

Antonio_Cansino / Pixabay

Filmy na podróż

Oto kilka naszych propozycji filmów, które idealnie sprawdzą się w podróży. Znajdziecie tu zarówno komedie jak i nieco poważniejsze filmy

  1. Millerowie – komedia opowiadająca losy dilera, który ma przewieźć towar przez granicę Meksyku i USA. Jak postanawia to zrobić? Organizuje wymyśloną rodzinę. Co z tego wyniknie? Koniecznie przekonajcie się sami! Dodatkowym smaczkiem, szczególnie dla panów jest fakt, że w rolę jednej z głównych bohaterek wciela się Jennifer Aniston.
  2. Co ty wiesz o swoim dziadku? – kolejna komedia, tym razem dla smaczek dla pań, czyli Zac Efron. Film opowiada historię Jasona, który zabiera na przejażdżkę swojego dziadka (w którego wciela się genialny Robert De Niro) po Florydzie.
  3. The Walk. Sięgając chmur – dramat prezentujący historię francuskiego artysty Philippe’a Petita, który w 1974 roku przeszedł po linie między wieżami World Trade Center. Niezwykła historia, która trzyma w napięciu do samego końca.
  4. Sama przeciw wszystkim – historia lobbystki Elizabeth Sloane. Niezwykła akcja, której rozwiązania nie można domyślić się aż do samego końca filmu.
  5. W głowie się nie mieści – niezwykła animacja, która idealnie sprawdzi się w podróży z dziećmi. W ciekawy sposób pokazuje co znajduje się w ludzkim umyśle.
  6. Miłość Bez Końca – typowo amerykańska historia o miłości dwójki młodych ludzi. Dziewczyna z wyższych sfer i zwykły chłopak. Mimo wszystko wciąga. Propozycja szczególnie dla pań.
  7. Wszystko za życie – historia chłopaka, który zamiast poświęcić się karierze, wyrusza w podróż autostopem na Alaskę. Dramat warty obejrzenia.
  8. Poradnik pozytywnego myślenia – opowiada historię Pata, który po stracie pracy, domu oraz żony i pobycie w szpitalu psychiatrycznym stara się wrócić do życia. Pomaga mu w tym niezwykła dziewczyna.
  9. Planeta singli – jedna z lepszych polskich komedii ostatnich lat. Ania, szuka szczęścia w sieci. Decyduje się na współpracę z prowadzącym show telewizyjne, aby dostarczyć mu materiału ze swoich randek. Co z tego wyniknie, przekonacie się sami.
  10. Prestiż – historia dwóch magików nieustannie ze sobą rywalizujących. Do czego są w stanie posunąć, żeby zdobyć uznanie?
Victoria_Borodinova / Pixabay

To tylko kilka naszym propozycji. Ciekawych filmów na podróż można znaleźć jeszcze więcej. Jakie są wasze propozycje? Jaki film wybralibyście na długą podróż?

Źródło zdjęcia głównego: claudid / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *