Panele winylowe jako nowoczeny sposób na artakcyjną i tanią podłogę.

Panele winylowe jako nowoczeny sposób na artakcyjną i tanią podłogę.

Panele winylowe stają się coraz bardziej popularnym materiałem do wykańczania podłóg w naszych domach. Nic dziwnego, są trwałe jak płytki i dobrze imitują drewno.

Tradycyjne panele laminowane składają się z trzech warstw, z czego warstwa zewnętrzna – laminat im jest twardsza tym trwalsza. Skutkuje to słabą elastycznością, a podłoga jest przez to bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Na szczęście rynek oferuje już nowszą, bardziej udoskonaloną wersję paneli – panele winylowe.

Dla osób które pamiętają czasy, kiedy w sklepach ciężko było o jakikolwiek towar, prawie każdy miał w domu jakieś pomieszczenie (głównie kuchnię) gdzie leżało linoleum – był to produkt winylowy, bardzo praktyczny i wygodny w utrzymaniu czystości.

Obecnie winyl jest doskonałym materiałem do produkcji paneli podłogowych. Jego techniczne właściwości czyli wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz termoplastyczność, stanowią główne zalety i znajdują wielu zwolenników przy wyborze tego produktu. Sklepy z branży wyposażania wnętrz oferują dwa rodzaje produktów winylowych – panele winylowe grubości ok. 10 milimetrów oraz trochę cieńsze płytki winylowe o grubości od 3 do 5,5 milimetrów.

Podłogi winylowe, dzięki właściwościom winylu są bardziej elastyczne od podłóg tradycyjnych, wygłuszają kroki, dudnienie biegających dzieci, stukot obcasów, upadki przedmiotów – zbadano że podłogi winylowe redukują hałas nawet o pięćdziesiąt procent. Dzięki temu panele winylowe znajdują świetne zastosowanie w budynkach wielorodzinnych – tłumią hałas między kondygnacjami.

Jeśli lubimy chodzić boso lub mamy małe dzieci – podłogi winylowe są również znacznie przyjemniejsze w dotyku w porównaniu z panelemi laminowanymi, przy tym są cieplejsze.

Winyl doskonale znajdzie zastosowanie w kuchni czy łazience – produkty winylowe mogą zastąpić płytyki ceramiczne ze względu na właściwości wodoodporne. Panele winylowe są dostosowane do na instalacji ogrzewania podłogowego dlatego znajdą zastosowane również w salonie czy sypialni – posiadają  niski opór cieplny.

Szeroka gama podłóg winylowych (imitujących drewno czy imitujących kamień min. w tym sklepie) pozwala na dostosowanie paneli winylowych do naszych gustów i pozwoli na wykończenie wnętrz zgodnie z naszym projektem i pomysłem na wykończenie. Szczególnie warte polecenia są panele winylowe Paradora, marki oferującej produkty bardzo eleganckie, nadające się do wykończenia reprezentacyjnych pomieszczeń.

Panele winylowe montuje się tak samo jak panele laminowane, czyli tzw. podłogi pływające na klik. Bardzo łatwo i szybko można to zrobić nawet samodzielnie. Można je również przykleić do posadzki za pomocą kleju.

Źródło zdjęcia głównego: blickpixel / Pixabay

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *