Pakowanie dzieci na wyjazd wakacyjny!

Pakowanie dzieci na wyjazd wakacyjny!

Sezon wakacyjny rozkręcił się na dobre, a wraz z nim wyjazdy i podróże. Jak co wakacje, tysiące rodzin ruszy z domu, aby spędzić odrobinę czasu w gorącym nadmorskim kurorcie, w pięknych malowniczych górach, czy na biwaku w lesie. Niezależnie od tego, gdzie w tym roku się wybierzecie jest coś, o co trzeba będzie zadbać. Chodzi oczywiście o kwestie pakowania. Spakowanie niezbędnych rzeczy i odpowiednie przygotowanie się do podróży, pomoże wam zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także nerwy i zmartwienia. Jak mówi stare porzekadło: przezorny, zawsze ubezpieczony. Ile w tym prawdy? Dowiecie się tego z dzisiejszego artykułu!

Co spakować na podróż nad morze lub jezioro?

Zaczniemy od najpopularniejszej lokalizacji wakacyjnych podróży, czyli plaży. Niezależnie od tego, czy wraz z dziećmi zamierzacie w tym roku wygrzewać się nad polskim morzem, lokalnym jeziorem czy na zagranicznej wyspie, będziecie musieli zabrać ze sobą kilka niezbędników. Pierwszym, o co należy zadbać jest ochrona dzieci przed słońcem. Chodzi tutaj zarówno o ochronę pasywną, jak i aktywną. Do pasywnej możemy zaliczyć dobre nakrycie głowy, które ochroni dziecko przed przegrzaniem i rażącym słońcem. Aktywna ochrona to oczywiście dobry krem z filtrem. Warto wybierać te z filtrem powyżej SPF 35, ponieważ zapewniają one filtrację na poziomie ok. 95%. Oznacza to, że do skóry dziecka dotrze jedynie 5% promieniowania UV, co znacznie zminimalizuje ryzyko wystąpienia negatywnych czynników jak np. oparzenia słoneczne.

Dodatkowo warto pomyśleć o ochronie przeciw komarami, ta pozwoli spędzić czas nad wodą bez piekących i swędzących ukąszeń. Na sam koniec należy pomyśleć o strojach kąpielowych. Wiele osób decyduje się na zakup stroju dla dziecka dopiero po przyjeździe na miejsce, co odbija się na budżecie, ponieważ, jak wiadomo w kurortach ceny są znacznie wyższe.

Co spakować na podróż w góry?

Drugim najoczywistszy miejscem na spędzenie wakacji z dzieckiem są góry. Jazda na sankach, snowboardzie czy nartach, podróże górskimi szlakami, czy beztroskie zabawy w śniegu to tylko niektóre z możliwości jakie oferują nam górskie ośrodki. Wyjeżdżając w góry trzeba ze sobą zabrać naprawdę wiele, co za tym idzie w pierwszej kolejności należy zadbać o pojemne walizki dla siebie i dzieci. Do nich należy spakować kilka kompletów ubrań, zarówno tych na prawdziwie górskie warunki, jak i tych na czas przebywania w ośrodku. Warto zadbać, o to, aby dzieci zawsze miały się, w co przebrać na takie okazje, jak przemoczenie kompletu na zabawie w śniegu czy przez niespodziewaną ulewę na szlaku. Do tego warto zadbać o wygodne, solidne buty, najlepiej śniegowce dziecięce, które ochronią małe stopy przed zimnem, poślizgiem i przemoczeniem. Oprócz tego przydadzą się okulary z filtrem UV, które ochronią oczy dziecka przed słońcem odbijanym przez śnieg.

Niezbędnik na czas podróży

Skoro już wiemy, co zabrać nad morze i w góry, warto się przyjrzeć etapowi samej podróży zarówno tej pociągiem, samochodem czy samolotem . Jednym z takich niezbędników może okazać się opaska na objawy choroby lokomocyjnej. Dzieci bardzo często miewają z nią problem, a taka opaska przynosi ukojenie nawet w przypadku wielogodzinnej podróży. Znaleźć ją można bez problemu w wielu sklepach internetowych. Ja kupiłam dwa zestawy na arena.pl. Oprócz opasek jest tam sporo fajnych rzeczy, nie tylko dla dzieci. Znajdziecie tam również walizki, o których była mowa w sekcji pakowania dziecka w góry. To, co podoba mi się w tym sklepie, to towar od wielu sprzedawców i możliwość płatności blikiem, którą swoją drogą stosuje już drugi miesiąc i jestem wniebowzięta. W porównaniu z płatnością kartą blik jest znacznie szybszy, bezpieczniejszy i po prostu wygodniejszy. Tak samo jest z zakupami. Pakując się na wakacje, większość rzeczy kupiłam przez internet, dzięki czemu nie musiałam biegać po mieście, a zamówione rzeczy  były u mnie w kilka dni po zakupie. Polecam!

Źródło zdjęcia głównego: tookapic / Pixabay

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *