O czym pamiętać wybierając się w podróż?

O czym pamiętać wybierając się w podróż?

Samo pakowanie bagażu nie jest trudne, ważne, żeby zabrać w nim wszystko, co nam się przyda. W końcu same ubrania nam nie wystarczą. Prezentujemy listę podróżniczych gadżetów, które warto mieć zawsze ze sobą, bez względu, gdzie się jest, czyli o czym pamiętać wybierając się w podróż.

Podróżnicze gadżety

Wyjazd już tuż tuż, a Ty nie wiesz, co ze sobą zabrać? Nie przejmuj się, pomożemy Ci! Gdy zabierzesz ze sobą te podróżnicze gadżety, na pewno nie będziesz musiał się niczym martwić podczas wakacji.

Dokumenty

Niby banał, ale jednak. Czasami wystarczy jedynie dowód, jednak lepiej mieć ze sobą także paszport. Gdy czeka nas podróż pociągiem, samolotem, autokarem, czy promem, także należy mieć ze sobą bilet, czy kartę pokładową. W przypadku publicznych środków transportu warto mieć wszystkie dokumenty gdzieś pod ręką. Nie będziemy musieli specjalnie szukać wszystkiego podczas kontroli. Dobrze mieć ze sobą również kserokopie dokumentów na wypadek ich kradzieży.

cytis / Pixabay

Przewodnik turystyczny

Przyda się, gdy nie będziemy mieć dostępu do internetu. Znajdziemy w nim listę hoteli, sklepów, restauracji, czy adres najbliższego bankomatu. Sprawdzi się idealnie dla miłośników zwiedzania. Znajdziemy w nim wszelkie atrakcje danego miejsca wraz z dokładnymi adresami, których nie trzeba będzie co chwilę sprawdzać w internecie.

Mapa/ GPS

Szczególnie przydadzą się podczas zagranicznych wojaży. Idealny podróżniczy gadżet dla łatwo tracących orientację w terenie. Często na mapach, podobnie jak w przewodniku turystycznym zaznaczone są restauracje, hotele, czy stacje benzynowe. Must have wszystkich udających się w nieznane okolice.

DariuszSankowski / Pixabay

Leki

Warto być przygotowanym na wszystko. Zabierając z domu leki, unikniemy dodatkowych kosztów, bo często poza granicami są zdecydowanie droższe. Dobrze jest mieć ze sobą bandaże, plastry i środki do dezynfekcji ran, aby móc opatrzyć ewentualne zranienia i zadrapania. Jeśli przyjmujesz jakieś stałe leki, pamiętaj o nich w pierwszej kolejności. Z pewnością przydadzą się także leki przeciwbólowe, menstruacyjne, krople do oczu czy elektrolity, które należy uzupełnić podczas odwodnienia organizmu. Nie zapomnij także o preparacie na poparzenia słoneczne.

Pieniądze

O tym chyba nie trzeba nikomu przypominać. Wybierając się za granicę, koniecznie wymień pieniądze na walutę kraju, do którego jedziesz. Przy granicy zawsze oferują mniej korzystny kurs, dlatego lepiej przygotować się zawczasu. Gotówkę najlepiej podzielić na kilka części, dzięki temu zostaniemy z jakimiś środkami w wypadku ewentualnej kradzieży. W dobie płatności bezgotówkowej mimo wszystko lepiej mieć ze sobą tradycyjne pieniądze, bo nie wszędzie zapłacimy kartą, a znalezienie bankomaty także może przysporzyć sporo kłopotów.

NikolayFrolochkin / Pixabay

Telefon

Gadżet, bez którego prawie każdy obejść się nie może. Łączy w sobie aparat fotograficzny,  mapę i budkę telefoniczną. Czasem okazuje się jedyną deską ratunku, gdy się zgubimy. Warto sprawdzić koszty połączeń za granicą i transferu danych, ponieważ poza Unią Europejską korzystanie z telefonu może nas sporo kosztować.

Akcesoria

Koniecznie nie zapomnij o takich rzeczach jak okulary przeciwsłoneczne, parasol lub peleryna przeciwdeszczowa, nakrycie głowy, czy mała poduszka, która idealnie sprawdzi się w długiej podróży. Warto mieć ze sobą także przejściówkę, w końcu nie wszędzie są takie same gniazdka elektryczne. Nie zapomnij także  wszelkich ładowarkach, słuchawkach, czy aparacie fotograficznym

stevepb / Pixabay

Już nie musisz zastanawiać się, o czym pamiętać wybierając się w podróż. Wystarczy, że skorzystasz, z naszych sugestii a wyjazd na pewno będzie udany! Czegoś brakuje na naszej liście? Koniecznie podziel się tym z nami!

Źródło zdjęcia głównego: DariuszSankowski / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *