Język francuski w podróży

Język francuski w podróży

Francuski to język, którym posługuje się ponad 200 milionów ludzi na 5 kontynentach! Statystyka pokazuje, że jest dziewiątym najczęściej używanym językiem na świecie. Na całym świecie jest 68 państw frankofońskich. Jest to równie ciekawy powód dla karierowiczów, podróżników oraz osoby związane z kuchnią lub kulturą.

Język podróżników

Dlaczego? Proste. Francja to najczęściej odwiedzany kraj na całym świecie. Szacuje się, że rocznie przez w kraju pojawia się około 70 milionów. Oczywiście zdecydowanie łatwiej zwiedza się kraj kiedy zna się język urzędowy. Dzięki temu można o wiele więcej wyciągnąć z samej podróży – lepiej poznać kulturę oraz tamtejszą ludność. Francuski przyda się na pewno podczas podróży do Afryki, Kanady, Monako, Szwajcarii i wielu innych.

Sztuka języka

Francuski to również język artystów. Znając język, można cieszyć się wieloma dziełami literatury francuskiej oraz frankofońskiej. Podobnie jest w przypadku kina oraz piosenki. Jakich artystów można wymienić? Oto oni (ale tylko część, jest ich zdecydowanie więcej):

  • Victor Hugo
  • Molier
  • Leopold Sendara Sehgor
  • Edith Piaf
  • Jeana-Paula Sartre’a
  • Alaina Delona

Francuski student

Znając język francuski, można studiować na najbardziej renomowanych uczelniach. Od wielu lat przypina się do nich łatkę tych najlepszych. Studenci, którzy posługują się językiem francuskim, mogą starać się o rządowe stypendia oraz międzynarodowe dyplomy.

kaboompics / Pixabay

Czy francuski jest trudny?

Wbrew pozorom bardzo łatwo jest nauczyć się francuskiego. Można znaleźć w tym celu bardzo dużą propozycję podręczników do nauki. Zaskakujące jest, jak łatwo można osiągnąć poziom komunikatywny w tym języku, w którym inaczej się pisze, czyta i … śpiewa! Co więcej, Francja uczestniczy w szkoleniach nauczycieli francuskiego za granicami swojego państwa. Skutkuje to wysokim poziomem nauczania.

Świat a francuski

Francuski jest trzecim językiem najczęściej używanym w Internecie, tuż za angielskim i niemieckim. Czwartym pod tym względem jest hiszpański. Znając francuski, można komunikować się z osobami z całego świata. Można również korzystać z francuskich mediów takich, jak: TV5 Monde, France24, Radio France Internationale

Francuski a inne języki

Jeśli osoba umie już, któryś z jeżyków romańskich takich, jak hiszpański, portugalski włoski czy rumuński to droga do opanowania francuskiego nie jest już tak bardzo zamglona. Mało kto wie również o tym, że to właśnie język angielski zapożyczył od francuskiego około 50% współczesnego słownictwa.

Zapraszamy do przeczytania innych artykułów na temat nauki języków obcych:

Źródło zdjęcia głównego: Free-Photos / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *