Jak znaleźć darmowy nocleg

Jak znaleźć darmowy nocleg

Podróżowanie od zawsze wiązało się z potrzebą sporego zaplecza finansowego. Oczywiście zazwyczaj ludzie nie podróżują nie dlatego, że tego nie lubią, ale z powodu braku gotówki, którą mogą przeznaczyć na swoje zachcianki – w tym również dalekie wyprawy.

CouchSurfing

Wiele osób ma mieszane uczucia, co do tego rodzaju poszukiwania noclegu oraz funkcjonowania samej strony. Kilka osób od czasu do czasu robi testy, logując się na stronę i szukając noclegu. Większość z nich jest niezadowolona ze sposobu funkcjonowania tej witryny, ponieważ zaczyna ona ponoć przypominać bardziej Facebooka. Stało się miejscem do zawierania wirtualnych znajomości i coraz mniejsze znaczenie w tym jest tego, aby znaleźć/zaoferować nocleg. Jednak jest również spora część użytkowników, która jest zadowolona z działania couchsurfing.org i otwarcie mówi, ze niejeden nocleg zyskali właśnie dzięki stronie. Co więcej, złego zdania nie mogą powiedzieć o samych warunkach pobytu u „obcej” osoby.
https://www.couchsurfing.org/

ErikaWittlieb / Pixabay

WarmShower

Jest to podobna metoda znajdowania noclegu przy czym różnica polega na tym, że dotyczy to osób podróżujących rowerami. WarmShower jest zdecydowanie trudniejszy w opanowaniu aniżeli CouchSurfing z prostego względu. Na witrynie warmshower.org jest o wiele mniej osób, które oferują nocleg. Zdecydowanie szybciej znajdują go osoby preferujące CouchSurfing.
www.warmshowers.org

Rodzina lub inni dobrzy ludzie

Bardzo często zapominamy o rodzinie, która na pewno jest gotowa do tego, aby użyczyć nam łóżka w pokoju dziecięcym swojego syna/córki dawno już niemieszkającego w domu. Jeśli jednak nie chcemy zrzucać się rodzince na głowę i stanowić dla nich „kłopotu”, wówczas można odświeżyć swoje kontakty. Wystarczy czasami przedzwonić do kilku znajomych sprzed dawnych lat, z którymi trzymaliśmy się bardzo dobrze, a na pewno może się okazać, że akurat jeden z nich aktualnie mieszka w miejscu będącym celem naszej podróży.

edvaldocostacordeiro / Pixabay

Noclegi mają to do siebie, że potrafią kosztować bardzo dużo. Bardzo często to właśnie kwestia lokacyjna jest najbardziej kosztowna podczas całej podróży. Przemysł hotelarski rozwija się z roku na rok w najlepsze, ale co z tego, kiedy nie wszystkich stać na drogi hotel z basenem i innymi imponującymi atrakcjami? Dlatego pomysłowość ludzi zrodziła wiele pomysłów dzięki, którym można ominąć spore koszty i drogie hotele, a jednak nie rezygnować z przyjemności podróżowania i – co więcej – wyspać się na wcale nie gorszym łóżku co te w pięciogwiazdkowcach.

Źródło zdjęcia głównego: Free-Photos / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *