Gdzie najpiękniej wita się Nowy Rok

Gdzie najpiękniej wita się Nowy Rok

Sylwester jest dniem, w którym za dnia szaleństwo zakupów stara się dorównać tym bożonarodzeniowym. To czas, kiedy cały świat idzie spać dopiero po północy. Dlaczego? Otóż wtedy wita się Nowy Rok z nadzieją na lepsze „wszystko”. Każdy robi rachunek sumienia i sporządza postanowienia noworoczne. Tymczasem gdzie najlepiej spędzić Sylwestra? W jakim państwie celebrowanie tego dnia odpowiada najbardziej twojej osobie.

Feliz Año Nuevo!

Szczęśliwego Nowego Roku

Hiszpania

W kraju Nowy Rok jest witany wesoło i hucznie. W mniejszych i większych miejscowościach odbywają się fiesty oraz przyjęcia. Można wówczas spotkać się również z licznymi konkursami oraz loteriami. Tradycją w Hiszpanii jest jedzenie winogron. Należy zjeść ich 12, po jednym na uderzenie zegara jednocześnie myśląc życzenie. Te osoby, które zdążą i wykonają poprawnie zadanie, mogą spodziewać się pomyślności w nowym roku.

manolofranco / Pixabay

Zobacz, dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego!

Bonne Année!

Szczęśliwego Nowego Roku

Francja

Francja woli obchodzić Sylwestra nieco spokojniej. Tę noc spędzają zazwyczaj w gronie przyjaciół i rodziny. Jest to czas relaksu i odpoczynku przed nowymi wyzwaniami. Oczywiście jest obecny szampan, którego gdzie jak gdzie, ale we Francji nie mogłoby zabraknąć. Delektują się przygotowanymi potrawami, co sprawia, że francuskie witanie nowego roku wygląda podobnie, jak obchodzenie świąt Bożego Narodzenia. Wśród sylwestrowych specjałów można znaleźć dania z kaczki, ostrygi, sery oraz dobrze znane foie gras.

TheDigitalArtist / Pixabay

Ciekawe miejsca, aby spędzić Sylwestra.

Happy New Year!

Szczęśliwego Nowego Roku

Wielka Brytania

Na wyspach Wielkiej Brytanii spędza się Sylwestra w pubach oraz na domówkach. Głównie Nowy Rok wita się w gronie przyjaciół. Tamtejsza społeczność przywiązuje wagę do liczenia i na chwilę przed północą włączają telewizję lub radio po to, aby wspólnie ze wszystkimi wykrzyczeć ostatnie sekundy odchodzącego, starego roku. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście znaleźć się przy legendarnym Big Benie dookoła, którego mienią się setki fajerwerków. Na tym nie koniec… 1 stycznia odbywa się wielka parada w Londynie. Udział w niej bierze ogromny tłum ludzi.

12019 / Pixabay

Buon anno nuovo!

Szczęśliwego Nowego Roku

Włochy

Włosi bawią się głównie we własnych domach. Czas ten spędzają w towarzystwie znajomych oraz przyjaciół. Każdy Włoch przed północą musi zjeść swoją porcję zupy lub potrawki z soczewicy. Jest to oczywiście symbol pomyślności. Następnie wszyscy wychodzą na rynek, gdzie wita się nowy rok i podziwia przepiękne pokazy fajerwerków. Osoby, dla których ważne jest szczęście w nadchodzącym okresie, powinny ubrać … czerwoną bieliznę!

webandi / Pixabay

Eftyhisméno to Néo Étos!

Szczęśliwego Nowego Roku

Grecja

Postać św. Bazylego jest bardzo istotna w okresie oczekiwania nowego roku. Był znany ze swojej szczodrości oraz dobrego serca dla biednych. Grecy zajadają się wtedy tzw. vassilopitta lub ciastem św. Bazylego. Chowa się w nim złotą lub srebrną monetę. Ten, kto na nią trafi, może spodziewać się pomyślności w nowym roku.

analogicus / Pixabay

Zobacz jakie dania szykuje się w Grecji i innych państwach na Boże Narodzenie!

Pomysłów jest zawsze wiele, nie tylko na spędzanie świąt Bożego Narodzenie czy Sylwestra. Jednak najważniejsze, by podejmować decyzje w zgodzie z sobą. Nie ma sensu wybierać się w żadne miejsce na siłę, kiedy wiemy, że danej społeczności nie rozumiemy i jesteśmy przekonani o braku wspólnych tematów. To jest podstawa każdego udanego wyjazdu. Wybierać te miejsca, które wiemy, że czujemy!

Źródło obrazka wyróżniającego: 8926 / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *