Ciekawe miejsca na Sylwestra

Ciekawe miejsca na Sylwestra

Nie zdążyliśmy jeszcze dobrze odpocząć po świętach, a już trzeba myśleć o Sylwestrze. Biura podróży bombardują nas ofertami wyjazdów sylwestrowych last minute. Wyjazdy sylwestrowe w góry, nad morze, za granicę, nie wiadomo na co się zdecydować. Znaleźć ciekawe miejsca na Sylwestra to nie lada wyzwanie, oto kilka naszych propozycji. 

Gdzie wyjechać na Sylwestra? 

Obecnie coraz bardziej popularne są wyjazdy na Sylwestra za granicę. Bez problemu można znaleźć oferty w atrakcyjnych cenach. Na które się zdecydować? Oto nasze propozycje wyjazdu na Sylwestra 2017. Wiele stolic Europejskich przygotowuje multum atrakcji dla mieszkańców i turystów 

Londyn, Wielka Brytania 

Free-Photos / Pixabay

Centrum zabawy Sylwestrowej stanowi jedna z wizytówek Londynu – London Eye. Na kilka godziny przed północą zbierają się tam tłumy, by bawić się na sylwestrowych koncertach. O północy wszystkie oczy zwrócone są na Big Bena, który wybijając godzinę dwunastą, rozpoczyna pokaz fajerwerków. Pokaz sztucznych ogni można obserwować nad Tamizą. Wydarzenie to jest również transmitowane na telebimach na Trafalgar Square, na którym 1 stycznia ma miejsce parada noworoczna. Londyńskie kluby również przygotowują dla imprezujących swoje oferty zabawy do białego rana. 

Praga, Czechy 

Julius_Silver / Pixabay

Stolica Czech obfituje w wiele wspaniałych zabytków z bogatą historią. Decydując się spędzić Sylwestra w tym mieście, możemy liczyć na szampańską zabawę na Rynku Miejskim i Placu Wacława. O północy warto wybrać się na Most Karola, by obejrzeć, jak pięknie odbijają się kolory w Wełtawie. Praskie kluby i restauracje to także ciekawe miejsca na Sylwestra. 

Wiedeń, Austria 

Julius_Silver / Pixabay

Największą atrakcją wiedeńskiego Sylwestra jest Silvesterpfad, czyli Ścieżka Sylwestrowa. Na wiedeńskiej starówce czeka wiele atrakcji jak koncerty, pyszne przekąski, gry i zabawy. Będąc w Wiedniu, koniecznie trzeba spróbować grzanego wina oraz tradycyjnego punscha, czyli ponczu podawanego w różnych smakach. W wielu miejscach ustawione są sceny dla muzyków, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nowy Rok wita się przy dźwiękach dzwonu Katedry Świętego Szczepana. 

Berlin, Niemcy 

Couleur / Pixabay

Berlińska stolica obfituje w różne mniejsze i większe imprezy plenerowe a największa ma miejsce pod Bramą Brandenburską. Na imprezowiczów czekają pokazy laserów i efektów świetlnych a o północy pokaz sztucznych ogni. Berlin ma również coś do zaoferowania dla miłośników piwa. Kulturbrauerei – XIX-wieczny browar to doskonała atrakcja dla nich. Nowy Rok możemy również powitać pod palmami w Tropical Islands, sztucznej tropikalnej wyspie znajdującej się przy autostradzie A13 około 35 kilometrów od Berlina. 

Madryt, Hiszpania 

c1n3ma / Pixabay

Sercem madryckiego Sylwestra jest plac Puerta del Sol. Organizowane są tu huczne imprezy, nie brakuje też pokazów fajerwerków. O nadejściu północy informuje dwanaście uderzeń dzwonu znajdującego się na wieży ratusza. Warto mieć ze sobą dwanaście winogron, ponieważ Hiszpanie wierzą, że jedzenie winogron za każde wybicie dzwonu przynosi szczęście w Nowym Roku. W Madrycie znaleźć można również dużo dobrych klubów. W Nowy Rok natomiast koniecznie trzeba spróbować churros, czyli ciasteczek smażonych na głębokim oleju, które są podawane z gorącą czekoladą. 

Gdzie wyjechać na sylwestra w Polsce? 

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę żeby dobrze bawić się na Sylwestrze. Czasem wystarczy dobrze poszukać i można znaleźć niedrogi wyjazd Sylwestrowy w góry czy nad morze. W Polsce też można znaleźć ciekawe miejsca na Sylwestra. Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji godnych uwagi. 

Zakopane 

Mizikofsky / Pixabay

Wyjazdy Sylwestrowe w góry cieszą się dużą popularnością a najgłośniej ostatnio jest o Zakopanem. Za sprawą gwiazdy międzynarodowego formatu, która pojawi się na plenerowym Sylwestrze jest to chyba najatrakcyjniejsze miejsce na spędzenie Sylwestra. Zakopane ma również do zaoferowania piękne widoki, przepyszne dania lokalnej tradycyjnej kuchni i piękne góralskie chaty, które mogą posłużyć za miejsca noclegowe. Będąc już w Zakopanem, nie wolno zapomnieć o pamiątkowej fotce z misiem. 

Sylwester w kinie 

Derks24 / Pixabay

Nie każdy jest miłośnikiem dużych imprez. Dla tych którzy wolą spędzić Sylwestra na spokojnie sieci kin przygotowały specjalne Sylwestrowe maratony filmowe. W Multikinie możemy obejrzeć „Atak paniki”, „Gotowi na wszystko. Exterminator” i „Grę o wszystko” bądź w drugim pakiecie do wyboru „I tak cię kocham”, „Cudowny chłopak” oraz „Pełnia życia”. Sieć kin Helios również przygotowała coś dla kinomaniaków na sylwestra. Decydując się na Sylwestra we dwoj,e warto zastanowić się nad kinem. 

Wieliczka 

sebo106 / Pixabay

Wymieniając ciekawe miejsca na Sylwestra, koniecznie trzeba uwzględnić bal w kopalni soli w Wieliczce.  Komora znajdująca się ponad 100 metrów pod ziemią jest specjalnie aranżowana na ten wieczór sylwestrowy. W tym roku motywem przewodnim jest Hollywood. Jest to idealna propozycja dla szukających nowych wrażeń. Sylwester pod ziemią to zdecydowanie nietypowy sposób na spędzenie sylwestra.

Pomysłów na wyjazd na Sylwestra można znaleźć wiele. Ważne, by wybrać taki, który będzie spełniać nasze oczekiwania co do tego wyjątkowego wieczoru.

Źródło obrazka wyróżniającego: nck_gsl / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *