Gdzie lecieć na wakacje w październiku?

Gdzie lecieć na wakacje w październiku?

Październik to doskonały czas na udane wakacje. W wielu rejonach jest nadal bardzo ciepło, ale bez uciążliwego upału. Nie trzeba też tracić cennych chwil na szukanie wolnego miejsca na plaży lub przeciskać się wśród tłumu turystów, aby podziwiać największe atrakcje. Dlatego warto sprawdzić, jakie propozycje na październikowy wyjazd mają biura podróży, tym bardziej że właśnie po sezonie pojawiają się wyjątkowo kuszące oferty last minute. W tym celu przyjrzeliśmy się co oferuje największe biuro podróży w Polsce – ITAKA.

two girls are ride on camel in desert

Jesienne wakacje w Europie

Mimo że w naszym kraju już we wrześniu trudno liczyć na wysokie temperatury, to w basenie Morza Śródziemnego nawet październik okazuje się niezwykle przyjemny – słonecznych dni nie brakuje, można wygrzać się na plaży, a wejście do wody nie wiąże się z szokiem termicznym. Wybranie jednej z wysp greckich lub wybrzeża hiszpańskiego to zatem dobry pomysł na jesienny wyjazd.

Wyspy greckie to gwarancja pięknej pogody, ale również niepowtarzalnych krajobrazów. Na Zakynthos czy Korfu nie brakuje piaszczystych plaż. Rodos i Kos ze względu na świetne warunki wietrzne przyciągają zwolenników windsurfingu, żeglarstwa i kitesurfingu. Na Krecie można podziwiać wyjątkowe zabytki – w końcu Grecja to kolebka kultury europejskiej.

Tygodniowe wakacje w Grecji można zarezerwować już od 1699 PLN!

Wybrzeże Hiszpanii okazuje się równie atrakcyjne, a plażowanie łatwo połączyć z rozrywkami życia nocnego i zwiedzaniem urokliwych miast. Na Costa del Sol czy Costa Brava nikt nie ma prawa się nudzić.

Październikowe last minute w Hiszpanii już od 1899 PLN!

Październikowe last minute poza Europą

Na jesienny wypoczynek można również wybrać jedno z dwóch miejsc, które od lat cieszą się ogromną popularnością wśród turystów w naszym kraju. Turcja zapewnia idealnie przygotowaną bazę hotelową, także w wersji all inclusive. Jeżeli do tego doda się rozległe plaże Riwiery Tureckiej lub Riwiery Egejskiej, możliwość wyboru wycieczki fakultatywnej np. do Parku Narodowego Pammukale oraz buszowania po lokalnych bazarach, to nic dziwnego, że na Turcję zawsze tak wielu chętnych.

Wakacje w Turcji można zarezerwować już od 2299 PLN!

Jednak i Egipt ma swoich zwolenników, ponieważ plaże równie piękne, kurorty doskonale przygotowane, a poza tym wybrzeże sprzyja amatorom nurkowania oraz innych sportów wodnych, gdyż warunki wietrzne są naprawdę dobre. To nie wszystko, ponieważ wiele osób decyduje się ruszyć w głąb kraju, aby podziwiać starożytne piramidy.

Egipt all inclusive już od 2899 PLN!

Z kolei dla zwolenników jeszcze większej dawki egzotyki biuro podróży proponuje raj na ziemi, jak nazywa się jedną karaibską wyspę.

Dominikana, bo o niej mowa, to gwarancja czystych plaż z białym i delikatnym piaskiem, kolorowych drinków pitych w cieniu palm, kolonialnej architektury, a także możliwość uprawiania windsurfingu i żeglowania. Na wyspie nie brakuje wspaniałych pól golfowych, a wielu turystów zachwycają zjawiskowe lasy tropikalne.

Egzotyczne last minute w Dominikanie od 5999 PLN!

 

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *