Gdzie kupić dobrą walizkę?

Gdzie kupić dobrą walizkę?

Planując lot samolotem na egzotyczne wakacje, decydujemy się częściej na zakup walizki. Zdecydowanie łatwiej porusza się z nią po terenie lotniska, niż z torbą. Nie jest również tajemnicą, że na lotniskach nie obchodzą się zbyt dobrze z bagażami. Dlatego kupując nową walizkę, zależy nam aby była wytrzymała. Wiemy już, jak wybrać odpowiednią, tylko gdzie kupić dobrą walizkę?

Zastanów się, gdzie kupić dobrą walizkę

Wydawać by się mogło, że to błahostka, bo w większości sklepów znajdziemy walizki, nawet w supermarketach, a także pełno jest stron internetowych, które w swojej ofercie mają upragnioną przez nas walizkę. Wybór jest przeogromny, jednak należy dobrze zastanowić się, gdzie kupić dobrą walizkę. Nie wszyscy sprzedawcy mają w swojej ofercie wysokiej jakościowo towar. Nikt przecież nie chce rezygnować z tak długo wyczekiwanego urlopu z powodu popsutej walizki.

mec4411 / Pixabay

Sklepy stacjonarne

Decydując się na zakup walizki w sklepie stacjonarnym, zdecydowanie powinno się unikać supermarketów. Na pewno nie dostaniemy tam jakościowo dobrej walizki. Lepiej pójść do sklepu, którego torby podróżne są głównym asortymentem, wtedy mamy pewność, że znajdziemy tam coś dla siebie. Dużą zaletą zakupów dokonywanych osobiście jest przede wszystkim fakt, że możemy towar obejrzeć samemu na żywo, bo żadne zdjęcia nie będą w stanie tak dobrze oddać rzeczywistości. Wybierając model dla siebie, warto zapytać się sprzedawcy, bo czasem może zaproponować coś naprawdę porządnego. Mimo to zawsze trzeba brać też pewną poprawkę na jego słowa, aby nie wcisnął nam czegoś okropnie drogiego lub niezbyt dobrego. Przed zakupem dobrze jest się również podpytać o warunki zwrotu i reklamacji, bo czasem mogą nam się przydać tego typu informacje. Warto mieć również na uwadze, że czasem lepiej wydać nieco więcej grosza, aby mieć coś naprawdę porządnego i nie musieć zaraz po urlopie reklamować towaru.

Sklepy internetowe i aukcje

Zanim zdecydujemy się na zakup walizki przez internet, najlepiej jest nieco poczytać o sklepie, w którym planujemy ją zamawiać. Warto zapoznać się z opiniami i komentarzami innych użytkowników, którzy zdecydowali się na zakup w danym sklepie, żeby nie wpakować się na minę. Istnieją nawet do tego specjalne stworzone strony do tego celu. Dobrze jest zapoznać się z polityką zwrotów i reklamacji, żeby nie przeżyć rozczarowania w stylu: „walizkę należy odesłać na własny koszt a reklamacji i tak nie uwzględnimy, bo niewłaściwie jej użytkowano”. Lepiej zdecydować się na zakupy w sklepie, który ma również siedzibę stacjonarną, najlepiej w jakiejś mniejszej, lub większej sieciówce. Czasem można znaleźć jakąś fajną okazję w sklepie internetowym i zamówić przesyłkę do stacjonarnego. Dzięki czemu nie musimy dodatkowo płacić za przesyłkę, a gdy towar nam się nie spodoba, o wiele łatwiej będzie także z niego zrezygnować.

JamesDeMers / Pixabay

Biorąc wszystko pod wagę, zastanawiając się, gdzie kupić dobrą walizkę, lepiej zdecydować się na sklep stacjonarny. O wiele lepiej jest sprawdzić samemu, czy jest to odpowiednia walizka. Nie zawsze warto polegać na opisie sprzedawcy i brać coś w ciemno. Aukcje czy sklepy internetowe często też mają gorsze polityki zwrotów i reklamacji, co również przemawia na korzyść sklepów stacjonarnych. Najważniejsze jest jednak aby największą wagę przywiązywać do jakości, a nieco mniejszą do ceny.

Źródło zdjęcia głównego: gonghuimin468 / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *