Co zwiedzić we Francji

Co zwiedzić we Francji

Przyciąga turystów z całego świata. Na podróże wybierają się przede wszystkim zakochani w celu odbycia romantycznych spacerów pośród malowniczych krajobrazów z górzystą wieżą Eiffla. Jednak we Francji jest zdecydowanie więcej atrakcji, które przedstawiamy poniżej.

Paryż

Pierwsze co każdy widzi w swojej wyobraźni, myśląc o Paryżu to rzecz jasna – Wieża Eiffla. Warto nadmienić inne miejscowe atrakcje. Godnym polecenia jest kafejka na Montmartre. Zdania na temat stolicy są podzielone. Wielu się zakochało, ale jest też spory odsetek tych, do których nie trafia piękno Paryża. Dlatego warto wybrać się na wycieczkę w celu wyrobienia swojego własnego, prywatnego zdania. Miasto powinno stać się punktem na mapie podróży zwłaszcza osób zainteresowanych sztuką. Paryż posiada zasoby światowe.

Nicea

Nicea jest synonimem Lazurowego Wybrzeża. Na kartach historii zapisało się, że na przełomie XIX i XX wieku atrakcyjność tutejszych obszarów przyciągała arystokrację z całej Europy. Największym upodobaniem darzyli ją Anglicy oraz Rosjanie. Skutkiem tego są przepiękne rezydencje na wzgórzu Cimiez. Wizytówką Nicei jest bulwar Promenade des Anglase – Promenada Anglików. To właśnie sąsiedzi Francuzów rozpoczęli jej budowę w 1822 roku. Kolejne miasto godne polecenia dla osób wrażliwych, lubiących kontemplacje przy ciekawych obiektach architektonicznych oraz działach sztuki – w Nicei jest ponad setka muzeów i galerii. Miasto zyskuje na klimacie przede wszystkim dzięki krętym uliczkom, licznych kawiarenek oraz restauracji. Chcąc ujrzeć całą miejscowość najlepiej wejść na La Colline du Chateau, bo to właśnie tam jest najlepszy widok na Niceę!

Nick115 / Pixabay

St. Tropez

Nie bez przyczyny kojarzona jest z luksusem. Jedną z atrakcji jest Zatoka Milionerów, gdzie można zobaczyć wiele drogich jachtów. Z całą pewnością idąc na spacer, napotka się tutaj niejedną gwiazdę filmową. Na plażach St. Tropez lubiła wypoczywać Brigitte Bardot. Co jeszcze? Ulice przepełnione są drogimi butikami. Dla miłośników zwiedzania na pewno warto polecić kamienice z kolorowymi fasadami, prowansalskie uliczki oraz targ kwiatowy przy placu des Lices.

Awinion

W XVI wieku stała się Stolicą Apostolską. Wznoszono wówczas kościoły oraz wielki Pałac Papieski. Rok w rok można napotkać wiele festiwali organizowanych w Awinionie. W lipcu króluje teatr. Aktorzy oraz muzycy występują gdzie można. Na scenach, placach, ulicach. Popularną atrakcją turystyczną jest XIII- wieczna katedra romańska z freskami autorstwa Simone Martinego. Wyjątkowo pięknym miejscem jest również Pałac Papieski oraz most Pont Saint Benezet. Centrum miasta z historycznymi murami jest wpisane od 1995 roku na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Hans / Pixabay

Atrakcji jest bardzo dużo. Oczywiście powyżej przedstawiamy tylko wybrane przez nas, ponieważ Francja to kraj, w którym podobnych zabytków jest zdecydowanie wiele, wiele więcej.

Źródło zdjęcia głównego: Walkerssk / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *