Co warto zwiedzić w Gdyni?

Co warto zwiedzić w Gdyni?

Wakacje w Gdyni? Czemu nie! Zdecydowanie nie będziemy się tu nudzić. Miasto, poza plażą ma wiele atrakcji do zaoferowania. Prezentujemy miejsca, które warto zwiedzić w Gdyni.

Atrakcje turystyczne Gdyni

Nie musisz tracić czasu na przeglądanie milionów przewodników turystycznych o Trójmieście. Prezentujemy najciekawsze miejsca, które, naszym zdaniem, warto zwiedzić w Gdyni.

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum mieści się w nowoczesnym budynku, które kształtem przypomina statek. Przeniosło się tam w 2017 roku, wcześniej mieściło się w Domku Abrahama. Muzeum zostało powołane przez prezydenta miasta w 1983 roku. Dziesiątki tysięcy obiektów zgromadzonych w muzeum jest źródłem wiedzy o przeszłym i aktualnym życiu miasta i jego mieszkańców, które niezmiennie fascynuje turystów i jest źródłem dumy ciągle nowych pokoleń gdynian. W piątki wstęp do muzeum jest bezpłatny.

KrakowiakKW / Pixabay

Centrum Nauki Experyment

Jest to jedno z największych centrów nauki w Polsce. Swoją działalność prowadzi od 2007 roku. Łączy ono naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, dzięki czemu jest idealnym miejscem dla mniejszych i większych odkrywców, którzy mogą tu własnoręcznie przeprowadzać doświadczenia. Na miejscu znajdziemy ponad 200 interaktywnych stanowisk. Wystawę stanowią cztery tematyczne galerie – Hydroświat, Drzewo Życia, Akcja: Człowiek oraz Niewidoczne Siły. O czym opowiada każda z nich? Koniecznie sprawdź sam!

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji to efekt wieloletniej pracy pasjonata motoryzacji, pana Witolda Ciążkowskiego. Od najmłodszych lat kupował auta oraz motocykle i własnoręcznie je naprawiał, dzięki czemu odzyskiwały one swój dawny blask. Stara hala portowa stała się miejscem ekspozycji zabytków motoryzacji pana Witolda. Na stałe znajduje się tam 10 samochodów z okresu międzywojennego oraz 28 motocykli, choć kolekcja liczy znacznie więcej pojazdów. Ekspozycję uzupełniają przedmioty związane z historią motoryzacji i sportów motorowych.

Dar Pomorza

Legenda polskiego żeglarstwa obecnie stoi zacumowana przy kei w Gdyni i stanowi muzeum. Okręt zbudowany został w hamburskiej stoczni dla niemieckiej floty handlowej. Później został przejęty przez Francuzów i sprzedany pewnemu arystokracie. Następnie został on odkupiony przez Polaków. Przez pół wieku służył on adeptom sztuki morskiej. Po przejściu na emeryturę stanowi muzeum, gdzie możemy poznać historię Polski na morzu.

Akwarium w Gdyni

Wodne zoo stanowi jedną z największych atrakcji Gdyni. Jest to placówka o charakterze badawczo-edukacyjnym. W ogromnych akwariach podziwiać możemy ponad dwieście gatunków ryb, płazów, gadów i bezkręgowców. Akwaria poprzedza sala zawierająca ekspozycję muzealną przedstawiającą zagadnienia związane z morzem, życiem,  które znajduje się pod wodą i na jej styku z lądem oraz o sposobach eksploracji i eksploatacji zasobów morskich przez człowieka. Największą atrakcję gdyńskiego Akwarium stanowią rekiny i ośmiornica.

danutaniemiec / Pixabay

Miejsc, które warto zwiedzić w Gdyni, znajdzie się na pewno zdecydowanie więcej. Jednak planując wczasy w Gdańsku, koniecznie uwzględnij nasze propozycje.

Źródło zdjęcia głównego: 12019 / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *