Co dzieje się w weekend w Poznaniu?

Co dzieje się w weekend w Poznaniu?

Za oknami pochmurno i deszczowo, jednak nadszedł wreszcie upragniony weekend. Nie ma co siedzieć w domu, lepiej ruszyć w miasto. Ostatnio sprawdzaliśmy co działo się w Szczecinie, teraz sprawdzamy, jakie atrakcje czekają na osoby spędzające weekend w Poznaniu.

Pomysły na weekend w Poznaniu, czyli co można zrobić w piątek

Dla większości osób weekend zaczyna się zaraz po opuszczenia miejsca pracy w piątek, dlatego pierwszych atrakcji na weekend w Poznaniu można szukać w godzinach wieczornych.

Koncert Sławomira w MTP

Sławomir to artysta, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. W rytmach „Miłości w Zakopanem” szalała cała Polska podczas ostatniego Sylwestra. Nie każdy musi lubić ten gatunek muzyki, jednak, mimo wszystko Sławomir potrafi zachęcić tłum do zabawy, więc na pewno nie będziecie narzekać na nudę. Koncert startuje o godzinie 19 w hali numer 2.

Retro Motor Show

Dziś zaczęły się również targi pojazdów zabytkowych. Na odwiedzających czeka sporo atrakcji – ekspozycjs klasyków oraz youngtimerów, pokazy napraw blacharsko-lakierniczych, wystawę pojazdów specjalistycznych, wojskowych, strażackich, motocykli, autobusów, rowerów, traktorów, spotkania z profesjonalistami z branży renowacji pojazdów zabytkowych i wiele innych atrakcji. Retro Motor Show trwać będzie cały weekend w Poznaniu na MTP.

Propozycje na sobotę

Jedni zabawę zaczynają już w piątek, inni wolą zostawić energię na sobotę. Jedno jest pewne, każdy znajdzie coś dla siebie.

AnimeCon Halloween 2018

W sobotę startuje AnimeCon Halloween 2018, czyli konwent dla miłośników kultury japońskiej. Miejsce wręcz idealne dla fanów mangi i anime. Dodatkowo organizatorzy dla uczestników wydarzenia zapewniają darmowy nocleg na terenie wydarzenia. Całość będzie odbywać się na Hali Arena Poznań.

Casting do nowego programu TV4 „Ja Cię kręcę”

Idealne miejsce dla osób, które uważają, że mają jakiś talent i chcą wystąpić w telewizji. Program rozrywkowy inspirowany jest włoską wersją, która cieszy się od lat dużą popularnością. Jest to rodzinny, przyjemny i humorystyczny program rozrywkowy, który będą prowadzić Artur Andrus i Elżbieta Romanowska. Casting będzie odbywać się w Hotelu Novotel Poznań Centrum.

Ogólnopolska noc Fanów Depeche Mode

W klubie Blue Note odbędzie się kolejna noc fanów Depeche Mode. W programie przewidziane są między innymi: konkursy, projekcje koncertów oraz występ DJa Rafcia i DJa Nana. Wstęp kosztuje 15 zł. Start wydarzenia o godzinie 19:30.

Jak zakończyć weekend w Poznaniu, czyli pomysły na niedzielę

Jedni będą odpoczywać po sobotnich szaleństwach, inni mogą skorzystać z atrakcji zaplanowanych na niedzielę.

IV Bieg po schodach Collegium Altum

To już czwarta edycja biegu, którego metę stanowi najwyższy budynek w Poznaniu. Uczestnicy mają do pokonania 372 stopnie. Ze względu na duże zainteresowanie ustanowiono limit uczestników – w biegu wystartuje maksymalnie 300 osób. Start o godzinie 10.

MAZEL TOW!

Muzyczne widowisko wprost idealne dla rodzin z dziećmi. Widowisko powstało na podstawie „Opowiadań dla dzieci” Izaaka Bashevisa Singera. Widz będzie mógł zobaczyć jak z perspektywy dziecka, które nie mogło zostać na imprezie wygląda żydowskie wesele. Widowisko można obejrzeć na Scenie Wspólnej Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Bilety kosztują 18 zł. Start godzina 12.

Na pewno nie będzie można narzekać na nudę, spędzając weekend w Poznaniu. Szczególnie że przedstawiamy jedynie wybrane atrakcje, w rzeczywistości dzieje się jeszcze więcej.

Źródło zdjęcia głównego: 9928598 / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *