Zwiedzanie Poznania – miejsca warte uwagi

Zwiedzanie Poznania – miejsca warte uwagi

Poznań to stolica Wielkopolski, która przyciąga turystów z różnych części świata. Jest to miejsce z wyjątkową tradycją, które pozwala osobom z innych regionów, zapoznać się z wyjątkową kulturą językową i kulinarną.

Jeżeli chcesz zobaczyć Poznańskie Koziołki lub zapoznać się z przysmakiem, jakim są pyry z gzikiem, zajrzyj do Poznania, który oferuje wiele ciekawych atrakcji.

Z czego słynie Poznań?

Poznań kojarzy się Polakom przede wszystkim ze specjalną poznańską gwarą oraz specjałami kulinarnymi, takimi jak wspomniane pyry z gzikiem czy oryginalne rogale świętomarcińskie. Na świecie miasto zyskało popularność dzięki Międzynarodowym Targom Poznańskim, na których odbywają się różnego rodzaju festiwale i inne imprezy tematyczne. Oczywiście Poznań zachwyca także pięknym Starym Rynkiem, wyjątkowym Ostrowem Tumskim oraz jeziorem Maltańskim, czyli jednym z największym sztucznych zbiorników w Polsce. Będąc w Poznaniu, warto zwiedzić między innymi:

  • centrum miasta ze słynnymi koziołkami i pięknymi zabytkami;
  • Stare Miasto: znajduje się niedaleko Starego Rynku, a na miejscu można zwiedzić Zamek Królewski, Zamek Cesarski oraz Muzeum Sztuki Użytkowej
  • Jeżyce: jest to jedna z najbardziej znanych dzielnic Poznania, w obrębie której można zobaczyć Stare Zoo czy Poznańską Palmiarnię;
  • Ostrów Tumski: tutaj znajduje się szereg ciekawych atrakcji, takich jak: Katedra Poznańska, Rezerwat Archeologiczny Genus Loci, Muzeum Archidiecezjalne czy Ruiny Palatium;
  • Malta: jest to kompleks, na którym można skorzystać z relaksu w Termach Poznańskich lub skorzystać z wypoczynku nad sztucznym jeziorem. Niedaleko można dotrzeć też do Nowego Zoo, które zachwyca bogatą ofertą.

Jedziesz do Poznania samochodem? Zadbaj o bezpieczny parking

Na potrzeby kierowców wychodzi parking centrum Poznań od Interparking zlokalizowany tuż pod Placem Wolności. Jest to miejsce oferujące możliwość pozostawienia samochodu w dozorowanej przestrzeni. Dobra lokalizacja pozwoli Ci zostawić pojazd na wolnym stanowisku, a następnie udać się na swobodne zwiedzanie Poznania na nogach.

 

Źródło: Artykuł sponsorowanyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *