Dokąd pojechać w Walentynki

Dokąd pojechać w Walentynki

Zamiast planować drogie prezenty lepiej zrobić coś nietypowego i wybrać się na wycieczkę tylko we dwoje. Statystyki wskazują, że tegoroczne Walentynki obchodziło 48% polskiego społeczeństwa. Z reguły święto cieszy się większą popularnością pośród ludzi poniżej 30 roku życia.  

Wycieczka à la Romeo i Julia

Dramat Szekspira, który powinien znać każdy zakochany. Okazuje się, że wytycza również kierunek spędzania Walentynek, a mianowicie Weronę. Jest to włoskie miasto. Co trzeba koniecznie zobaczyć? Casa di Guilietta, czyli dom rodzinny Capulettich. Wystarczy tylko wejść na dziedziniec, aby zobaczyć słynny balkon Julii. U jego stóp zwiedzający zostawiają listy do Julii. Idąc dalej, na pewno napotka się grób dziewczyny. Wybierając się na spacer szlakiem romantycznych bohaterów, sprawi, że w sercach zakochanych rozbudzą się wszystkie emocje.

Ojczysta sielanka

W historii podróżnicy bardzo cenili sobie wycieczki do polskiego parku – Arkadii. Pisali o nim jako o jednym z najpiękniejszych w Europie. Poza pięknymi widokami można znaleźć również Wyspę Uczuć. W tym miejscu wzniesiono budowle imitujące antyczne i gotyckie motywy. Co na przykład? Polecamy sprawdzić Przybytek Nieszczęśliwości i Melancholii.

abigail2resident / Pixabay

Polskie miasto zakochanych

Kto jest w stanie pokazać palcem na mapie „polskie miasto zakochanych”? To Chełmno! Jak zapewne się można domyślić – to nie jest przypadek. Wszystko za sprawą relikwii św. Walentego (patron zakochanych), która w mieście pojawiła się już w średniowieczu. Zakochani mogą zawdzięczać Walentemu szczególną atmosferę sprzyjającą miłości, dzięki opiece świętego. Na starówce jest wiele ławeczek specjalnie dla zakochanych. Całe miasto świętuje Walentynki. Tradycją jest układanie wielkiego serca z lampionów – co więcej zostało ono wpisane do „Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości”.

Czekoladowa Brugia

Czym zakochanych może przyciągnąć do siebie Brugia (Belgia)? Przede wszystkim klimatyczną średniowieczną zabudową z licznymi kanałami. Wszystko jasne, dlaczego miasto nazywane jest „flamandzką Wenecją”. Brugia słynie również z licznych czekoladowych wystaw zwłaszcza w sklepowych witrynach. Dzięki temu miejscowość staje się gwarantem powiedzenia – przez żołądek do serca.

pixel2013 / Pixabay

Miejsc do spędzenia walentynek jest jeszcze więcej. Powyżej zaprezentowano jedynie wybrane. Należy to potraktować jako inspirację do rozpoczęcia własnych poszukiwań idealnego miejsca do spędzenia Walentynek, czy innych świąt.

Źródło zdjęcia głównego: TerriC / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *