Co warto zwiedzić w Azji? (Cz.1)

Co warto zwiedzić w Azji? (Cz.1)

Na świecie jest wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić. Szczęściarzem jest ten, kto będzie mieć okazję zobaczyć w swoim życiu wszystkie z nich. Azja jest największym kontynentem na całym świecie, co sprawia, że zwiedzania jest naprawdę sporo. Jednak można wyróżnić kilka prawdziwych perełek, które na pewno trzeba starać się zobaczyć będąc w Azji. Kraje, które mają ciekawą kulturę to na pewno: Indie, Japonia, Chiny oraz Rosja. Jednak nie tylko tam znajdziesz miejsca godne uwagi. W takim razie gdzie należy się kierować?

Wodospady Bambarakanda

Poza samym wodospadem piękna jest również cała jego lokalizacja. Jest on otoczony pachnącymi lasami sosnowymi. Bambarakanda jest największym wodospadem na Sri Lance. Jego wysokość wynosi 263 metry. Można go znaleźć w Kalupahana, czyli mniej więcej w centrum państwa. Sam wodospad można obserwować z przodu oraz z samego szczytu, co zapewnia niezapomniane widoki. Ponadto Sri Lanca prowadzi ostatnimi czasy poważne inwestycje w zapewnienie odpowiedniej infrastruktury dla turystów. Co to oznacza? Jeśli temat zostanie bardzo dobrze rozegrany wówczas może dojść do powstania bardzo ciekawego punktu turystycznego na mapei całego świata!

Wodospad
Heibe / Pixabay

Borobudur

Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w całej Azji. Borobudur jest świątynią położoną na równinie Kedu i odzwierciedla buddyjską wizję świata. Co w niej takiego niezwykłego. Znajdują się tam siedemdziesiąt dwie dogoby, które zostały ustawione na kształt piramidy liczącej sobie aż trzydzieści pięć metrów. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, które pozwala przede wszystkim cofnąć się w przeszłości o wiele, wiele lat.

Borobudur
reggaelooper / Pixabay

Mur Chiński

Czy ktokolwiek nie wie o istnieniu Muru Chińskiego? Jest to budowla tak duża, że widać ją nawet z kosmosu. Co prawda każdy go zna przede wszystkim ze zdjęć oraz filmów, jednak oglądanie go na żywo to zupełnie, co innego. Czym tak naprawdę jest słynny Mur Chiński? To przede wszystkim potężny kompleks zabezpieczeń, które przed wielu laty miały stanowić wzmocnienie chińskich granic. Skupiało się głównie na obronie północnych części Chin. Dlaczego? Powodem były najazdy ludów z Wielkiego Stepu.

Mur, Chiński
Dirk_Over / Pixabay

Azja jest kontynentem o bardzo pokaźnych rozmiarach, co sprawia, że punktów do zwiedzania jest cała masa. Przede wszystkim na tych terenach do dnia dzisiejszego można zobaczyć przede wszystkim wiele różnych kultur oraz poznać niejedną ciekawą osobę. W przypadku języka najlepiej dogadasz się wtedy, kiedy będziesz płynnie rozmawiać po rosyjsku oraz chińsku. Są to dwa najbardziej powszechnie użytkowane języki po wschodniej stronie świata. Oczywiście angielski będzie bardzo pomocny w nawiązywaniu kontaktu.

Źródło zdjęcia głównego: jpeter2 / PixabayDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *